Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Un bărbat din Cisnădie a făcut accident din cauza unor probleme tehnice la mașină. Polițiștii au descoperit că nu avea carnet, era băut și l-au reținut

Silvana Armat
0

Polițiștii din Cisnădie au reținut pentru 24 de ore un localnic în vârstă de 49 ani, cercetat penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului și conducerea unui vehicul fără permis de conducere. Acesta făcuse un accident, din cauza unor probleme tehnice la mașină.  

Publicitate
Publicitate

Duminică,15 februarie, în jurul orei 17:40, pe str. Inocențiu Micu Klein din localitatea Sadu, un bărbat în vârstă de 49 de ani a condus un autoturism, iar din cauza unor probleme tehnice ale autoturismului bărbatul a pierdut controlul şi a acroşat un alt autoturism parcat regulamentar pe aceeași stradă, despre polițiștii sibieni printr-un comunicat de presă. 

Din verificările polițiștilor a rezultat că bărbatul nu deține dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice, în cauză fiind deschis un dosar penal în care se efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere fără permis.

Publicitate

De asemenea, testarea alcoolscopică a conducătorului auto a indicat o valoare de 0,41mg/l alcool pur în aerul expirat, bărbatul fiind însoțit la o unitate medicală pentru recoltarea probelor biologice. 

În baza celor constatate, cercetările sunt continuate la nivelul Poliției Orașului Cisnădie în vederea aplicării măsurilor legale în consecință, precizează sursa citată. 

Publicitate
Publicitate

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

Publicitate