Publicitate
Publicitate
Publicitate - SOMA Sibiu

Mărțișoare, bijuterii și oglinzi personalizate la magazinul Muzeului Național Brukenthal, în luna dedicată femeii. Unele sunt inspirate din operele marilor pictori români

Adina Bota
0
Mărțișoare la Muzeul Brukenthal/ Foto: turnulsfatului.ro
Mărțișoare la Muzeului Brukenthal/Foto: turnulsfatului.ro

În magazinul de suveniruri al Muzeului Național Brukenthal găsim în această perioadă o colecție de mărțișoare și accesorii special concepute pentru luna femeii.

Publicitate
Publicitate

Colecția cuprinde de la broșe, brățări și cerce,i până la oglinzi personalizate și accesorii de birou care pot fi cumpărate cu prețuri între 5 și 37 de lei.

„În luna femeii, în magazinul de suveniruri al Palatului Brukenthal se găsește o colecție specială de produse personalizate, unele inspirate din operele marilor pictori români: Fata în albastru (Mişu Popp), Garoafe (Ştefan Luchian), Flori de câmp (Nicolae Tonitza)”, au arătat reprezentanții Muzeul Brukenthal pentru turnulsfatului.ro.

Publicitate

Prețuri și produse

O broșă costă 5 lei, brățările sunt 15 lei, brelocurile costă 18 lei, medalioanele costă 17 și 18 lei, oglinzile sunt între 16,5 lei și 20 de lei, sacoșele din material textil costă între 17 și 30 de lei, iar accesoriile pentru birou costă 37 de lei.

Reamintim că Muzeul Brukenthal a lansat în trecut și un parfum care s-a regăsit printre suvenirurile propuse de instituție. Cel masculin poartă numele Brukenthal, după cel al fondatorului instituției, baronul transilvănean în memoria căruia a fost creat, iar cel feminin pe cel al soției sale, Sophia.

Citește și: Muzeul Național Brukenthal își va lansa propriul parfum. „Este o aromă captivantă, care te poartă într-o călătorie olfactivă plină de profunzime și rafinament”

FOTO: turnulsfatului.ro

martisoare brukenthal6
martisoare brukenthal5
martisoare brukenthal4
martisoare brukenthal3
martisoare brukenthal1

Publicitate
Publicitate

Adina Bota
Adina Bota

Redactor

adina[at]turnulsfatului.ro

Alătură-te comunității

Publicitate
Publicitate

0 răspunsuri

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Toate comentariile sunt moderate de către redactorii TS, înainte de publicarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv/licențios sau informațiile false. Mulțumim.

Publicitate
Publicitate