Miercuri,
20.10.2021
Cer Senin
Acum
8°C

Comentarii

1645 articole gasite

15 aprilie 2021

Îi și văd pe Cristian Tudor Popescu, Andrei Caramitru și Diana Șoșoacă stând pe marginea unei piscine dezafectate, poștind o țigară și o doză de Ciucaș. CTP e asudat rău și se freacă la tâmple, imediat ce-i trece rândul. Caramitru privește absent, iar Diana Șoșoacă...
5

11 aprilie 2021

Cine nu cere, nu primește, spune o veche vorbă a unui popor al cărui sistem social și politic e construit pe principiul cine țipă mai tare, e primul la rând. Un orfan închis într-o clădire construită acum o sută de ani nu are cui să ceară. Și dacă ar face-o, oricum nu ar...
1

04 aprilie 2021

La fix o lună de la publicarea mărturiei din interiorul ATI COVID Sibiu, apar documente clare care vorbesc despre tratamentul pacienților internați aici. Sigur, nu se poate generaliza, însă este surprinzător că unele manevre despre care spune Domnul S că se fac greșit apar scrise negru...
3

31 martie 2021

Am scris știrea despre faptul că tânărul administrator al județului Sibiu a fost internat cu Covid-19, după un eveniment la munte, de plantare de copaci, la care mulți participanți n-au purtat, înghesuiți fiind, masca de protecție într-un mod cât mai obiectiv posibil....
3

28 martie 2021

În 2000, Produsul Intern Brut (PIB) al județului Sibiu era de 1,63 de miliarde de lei. În 2018, PIB-ul ajunge la 21 de miliarde după o creștere continuă în ultimii ani. În anul 2000, județul avea un total de populație ocupată de 187.300, din care 145.800 de persoane erau...
5

21 martie 2021

Sunt două săptămâni de când Turnul Sfatului a publicat un articol care a generat o dezbatere la nivel național. Două săptămâni în care, în loc ca acest subiect să fie tranșat în mod detaliat de autoritățile locale, a fost „împachetat” sub...
7

14 martie 2021

Fac unele constatări la o săptămână de la publicarea articolului. O teorie lansată de câte unul pe mediile de socializare spune că Domnul S este bolnav psihic. Alții zic că se vede de la o poștă că nu-i cadru medical. Admitem că-i așa, prin absurd. Dar nu ar fi cel puțin la...
7

09 martie 2021

Poate nu m-am făcut bine înțeles. Domnul S nu e o scrisoare anonimă. Nu e o servită pe sub ușă, un mail pe care scrie ”Armaghedon”. Domnul S nu e o invenție, o fabulație pentru a intriga poporul. Nu e un scenariu. Nici pe departe un complot politic. Domnul S este o persoană...
24

07 martie 2021

Sibiul e pe primul loc în țară la numărul de persoane decedate de COVID, raportate la populație. S-a spus că e fals, statisticile sunt greșite. Ultimul recensământ s-a făcut acum zece ani, deci e evident că nu știm câți oameni are județul, susține conducerea Spitalului...
12

1645 articole gasite

Sus