Sâmbătă,
25.09.2021
Ploi Scurte
Acum
12°C

Comentarii

1640 articole gasite

24 septembrie 2020

Sunt stângaci. De câteva generații, pe linie paternă, cel mai mic băiat din familie e stângaci, așa s-a nimerit. La școală, în clasa întâi, încercările mele de a fi lăsat să scriu în continuare cu mâna stângă au fost retezate printr-o...
1

06 septembrie 2020

Sunt trei ani de când aproape un sfert din populația Sibiului ieșea în frig cerând, în definitiv, demnitate și moralitate din partea celor aflați de atâția ani la conducere. Prea își ”făceau jocurile” doar pentru ei, în nume personal, prea...
0

17 august 2020

Dincolo de câte ore de sport se fac în școală, dacă religia este sau nu opțională, dacă manualele sunt scrise de un partid sau de un om citav la cap, cred că primenirea generațiilor următoare ține de un lucru mult mai simplu. Și absolut nedemocratic. Cenzură. Aș propune ca, de...
1

16 august 2020

În zona asta a țării există câteva ”dosare” care dau din plin măsura capacității pe care noi, ca și societate, o avem pentru a duce lucrurile la un bun sfârșit. În domeniul Justiției avem ”dosarul Maricuța”, pe administrație avem ”dosarul...
2

12 august 2020

Din păcate, mai e mult până departe. Credeam la un moment dat că 10 august va marca o piatră de hotar. Nu-i așa. Dovadă palpabilă, încordarea la maximum a mușchilor orgolioși în deja deslănțuita campanie electorală. Nici de data asta nu mă refer la stânga politică...
3

09 august 2020

Avem parcuri noi, care se strică subit după câteva luni. Poate săptămâni. Poate o fi vina constructorului, care a trebuit să scoată din calitate, să aibă de unde să dea pentru unsul licitațiilor. Că-s bani publici. Poate că e vina copiilor, mai mari sau mai mici, care au învățat...
2

1640 articole gasite

Sus