monitorizare
-
”Știu ce ai aruncat la gunoi și acum patru ani!” Primăria propune tehnologie peste gunoaiele sibienilorSubiect care a generat inclusiv proteste în Piața Mare, administrarea deșeurilor sibienilor intră într-o nouă etapă, care are drept obiectiv monitorizarea comportamentului celor care locuiesc la blocuri, în vederea taxării corespunzătoare a acestora. Chestiune pentru care administrația locală a demarat -
Proiect: Sistem video de monitorizare a traficului rutier şi constatare automată a abaterilor rutiereDeputatul USR PLUS Cristian Ichim a depus, joi, la Parlament, un proiect de lege privind utilizarea pe drumurile publice a unui sistem video de monitorizare a traficului rutier şi constatare automată a abaterilor rutiere. Proiectul de lege reglementează modul de -
Activități de monitorizare a serviciilor de colectare selectivă în zonele Agnita și Săliște. ADI ECO Sibiu: „Ne-am asigurat că oamenii colectează corect”Începând din primăvara acestui an, compania Soma se ocupă de colectarea și transportul deșeurilor municipale de pe raza orașelor Agnita și Săliște. Astfel, contractul cu operatorul Soma a început în data de 22 martie pentru zona 3 (Agnita) și în -
Ce este pulsoximetrul și chiar am nevoie de unul acasă?Un pulsoximetru este un dispozitiv mic care îți poate oferi informații valoroase despre sănătatea ta în timpul unui episod de COVID-19 sau a oricărei alte boli respiratorii. Opiniile sunt împărțite între specialiștii din domeniul sănătății cu privire la o monitorizare -
Sibienii sub supraveghere: 123 de camere video monitorizează tot ceea ce intră, este și iese din orașOrice mașină care intră în Sibiu este ”înregistrată” de noul sistem de camere video amplasate la fiecare acces în oraș, pe baza numărului de înmatriculare. Ieșirile, de asemenea, sunt consemnate de sistemul care, potrivit planurilor inițiale, numără 123 de camere -
Primăria Sibiu angajează doi directori pentru noul serviciu de monitorizare a salubrizăriiReprezentanții municipalității Sibiu anunță organizarea unui concurs pentru angajarea unui director și a unui director adjunct pentru nou înființatul Serviciu de management și monitorizare a serviciilor de salubrizare. Cei care vor dori să concureze pentru unul din cele două posturi -
Sibiul va avea un nou serviciu: de monitorizare a ridicării gunoaielor, a măturării străzilor și deszăpeziriiDupă ce Consiliul local și-a înființat propria comisiei de monitorizare a activității celor de la Soma SRL (operatorul căruia i-a fost delegată ridicarea și transportul deșeurilor, selectiv precolectate), Primăria își va înființa un serviciu care să verifice, în teren, situația -
Trei consiliere locale desemnate să monitorizeze activitatea colectării deșeurilorÎn ultima ședință ordinară din acest an, Consiliul local Sibiu a înființat o comisie pentru ”urmărirea modului de desfășurare a activității de salubrizare în municipiul Sibiu de către operatorul delegat – SC Soma SRL”. După cum era anunțat încă de -
Șoferi, macaragii și muncitorii angajați de Transgaz, monitorizați prin GPSSC Transgaz SA a încheiat un contract de aproximativ 25.000 de euro, fără TVA, cu o firmă din Vâlcea, care va monta echipamente de monitorizare a activității și consumului utilajelor și echipamentelor de lucru din cadrul societății din Mediaș. Contractul












