persoane decedate
-
Salvamontiștii sibieni au recuperat trupurile celor doi turiști morți în munții Făgăraș, cu ajutorul unui elicopter15 salvatori montani, precum și echipajul unui elicopter SMURD de la Brașov, au participat în cursul zilei de duminică la recuperarea celor doi turiști care au murit, sâmbătă, după ce au alunecat într-o râpă din zona vârfului Netedu. Misiunea începută -
Actualizare. Accident grav în munții Făgăraș. Cele două victime au fost recuperate. 15 salvatori montani și un elicopter SMURD au participat la misiuneDintr-un grup de trei turiști aflați în drumeție în zona vârfului Netedu, unul singur a supraviețuit unei alunecări de câteva sute de metri. Corpurile celorlalți doi turiști nu au putut fi recuperate în cursul zilei de sâmbătă. Actualizare duminică, 19:00 Misiunea -
Patru persoane diagnosticate cu COVID-19 au murit în ultimele 24 de orePatru decese ale unor persoane diagnosticate cu COVID-19 au fost anunțate în Sibiu, în ultimele 24 de ore. Potrivit reprezentanților Instituției Prefectului Județului Sibiu este vorba despre trei bărbați și o femeie. Două dintre persoanele decedate erau vaccinate cu câte -
Sibiul înregistrează 17 decese ale persoanelor infectate cu SARS CoV-2În raportul transmis astăzi de autoritățile locale au foat raportate 17 decese ale persoanelor infectate cu SARS CoV-2. Este vorba despre opt bărbați și nouă femei. Pesoanele decedate au vârste cuprinse între 64 și 98 de ani, iar patru dintre -
Patru persoane vaccinate au murit ieri de COVID în spitalele din Sibiu. Medicii explicăÎn raportul transmis miercuri, 13 octombrie, autoritățile sibiene au anunțat 12 persoane diagnosticate cu COVID-19 care au decedat. De asemenea, patru dintre aceste persoane erau vaccinate. Este vorba despre un bărbat de 70 de ani, internat pe secția de ATI -
12 persoane au murit în spitalele din județ în ultimele 24 de ore. Niciuna nu era vaccinatăAutoritățile sibiene au raportat 12 noi decese în rândul persoanelor diagnosticate cu COVID 19 și aflate internate pe secțiile spitalelor din Sibiu. Aceste decese s-ar fi produs în ultimele 24 de ore. Potrivit raportului printre persoanele decedate se numără șapte -
Aproximativ 32 de locuri la morga Spitalului Județean. „Nu vom avea probleme, indiferent de numărul persoanelor decedate”Reprezentanții Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu spun că morga spitalului este pregătită să facă față numărului de persoane care decedează în această perioadă. Managerul interimar Robert Fotache explică faptul că în această primăvară au mai fost aduse la unitatea -
Scădere semnificativă a numărului de persoane infectate în județul Sibiu21 de persoane au fost confirmate ca fiind infectate cu virusul SARS-CoV-2, în județul Sibiu, în ultimele 24 de ore, anunță reprezentanții Prefecturii Sibiu. Până la acest moment, numărul persoanelor decedate a rămas 105, iar 916 persoane se află în -
COVID-19: Numărul persoanelor decedate a ajuns la 945, la nivel naționalNumărul persoanelor decedate în România din cauza infectărilor cu COVID-19 a ajuns la 945, potrivit ultimelor informări trimise de autorități. Nouă noi decese au fost înregistrate în ultimele ore. Este vorba despre trei bărbați și șase femei cu vârste cuprinse -
COVID-19: Un nou deces înregistrat în Sibiu și alte nouă la nivel naționalZece noi decese au fost înregistrate la nivel național, iar unul dintre ele este din județul Sibiu, transmit autoritățile. Este vorba despre un bărbat de 54 de ani care a fost internat în Spitalul Clinic Județean Sibiu în data de











