spitalul
-
Medicii de la spitalul din Târgu Mureș au salvat mâna unul copil de 1 an și 7 luni, zdobită într-un aparat de tocatO echipă mixtă de medici din cadrul Spitalului Clinic Judeţean de Urgenţă (SCJU) Târgu Mureş, specializată în chirurgie plastică, chirurgie pediatrică şi ATI pediatrie, coordonată de dr. Dorin Dorobanţu, şeful Compartimentului Chirurgie Plastică şi Microchirurgie Reconstructivă, a depus eforturi susţinute -
Incendiu la Spitalul de Psihiatrie Gătaia din Timiș. Nu au fost victimeUn incendiu a izbucnit, marţi dimineaţă, la Spitalul de Psihiatrie Gătaia din judeţul Timiş, pacienţii fiind evacuaţi fără a se înregistra victime. Potrivit Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Timiş, incendiul a fost sesizat într-un salon situat la parterul unui -
Un tânăr înjunghiat în inimă a fost salvat la spitalul din Sibiu printr-o operație în premierăViaţa unui bărbat de 38 de ani, care fusese înjunghiat în inimă, a fost salvată de către chirurgul cardiovascular Gabriela Cozmanciuc de la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă (SCJU) Sibiu, în urma unei operaţii efectuate în premieră la unitatea medicală. -
Parchetul General a pus sub acuzare 10 persoane și spitalul din Neamț, în cazul incendiului de la secția ATI unde au murit 10 paciențiProcurorii Parchetului General au pus sub acuzare zece persoane, printre care şase au îndeplinit succesiv funcţia de manager interimar de spital, pentru săvârşirea infracţiunilor de ucidere din culpă, vătămare corporală din culpă, distrugere din culpă în formă calificată şi neluarea -
Cod roșu la Spitalul Târgu Cărbunești, după ce instalația de oxigen s-a stricat: doi morți, pacienții Covid sunt ventilați în ambulanțeReprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Gorj transferă, vineri dimineaţa, butelii de oxigen de la mai multe spitale din judeţ, după ce unitatea medicală de urgenţă din Târgu Cărbuneşti, care este suport COVID-19, a rămas fără oxigen pentru pacienţi, a -
Imagine dramatică la UPU din Galați: spitalul, sufocat de pacienții infectați cu COVID-19Zeci de pacienți cu COVID-19 – cei mai mulți dintre ei aflați în stare gravă – așteaptă în Unitatea de Primire Urgențe (UPU) a Spitalului Județean de Urgență Galați eliberarea unui pat. Publicația Viața Liberă din Galați, publică imagini dramatice, -
Digi24: imagini dramatice – Spitalul Universitar București nu mai are loc la morgă pentru morții CovidMorga spitalului Universitar din București este arhiplină, iar corpurile celor decedați din cauza COVID nu mai au loc în frigidere și sunt depozitate pe hol, scrie digi24.ro, care publică și imaginile dramatice. La Spitalul Universitar de Ugență București se înregistrează -
VIDEO FOTO Bode: 7 oameni au murit în incendiul de la Constanța. Autoritățile anunțaseră anterior un numar de 9 deceseActualizare ora 14.23 Şapte oameni au murit în urma incendiului de la Spitalul de Boli Infecţioase din Constanţa, a anunţat vineri ministrul de Interne, Lucian Bode. Anterior, autorităţile anunţaseră că sunt 9 oameni morţi în incendiul de la Constanţa. Actualizare -
Mașină răsturnată pe Valea Oltului. Răniții sunt aduși la spitalul din SibiuReprezentanții ISU vâlcea anunță un accident rutier pe DN 7, în comuna Câineni, sat Câinenii Mici. Potrivit primelor informații, un autoturism s-a răsturnat, iar două persoane sunt blocate, conștiente. Cele două victime, cu traumatisme cranio-cerebrale severe, sunt transportate la spitalul -
Numărul total al deceselor trece de 600. Încă 22 de persoane infectate cu noul coronavirus au muritÎncă 22 de persoane infectate cu noul coronavirus au murit, numărul celor decedaţi ajungând la 601, informează sâmbătă seara Grupul de Comunicare Strategică. Noile decese sunt înregistrate în Suceava, Călărași, Hunedoara, Sălaj, Teleorman, Bistrița Năsăud, București, Botoșani, Galați, Brașov și -
Decese Covid-19 în România: 552. Șapte noi decese, printre care și doi pacienți de 26 și 30 de aniÎncă şapte persoane infectate cu noul coronavirus au murit în România, numărul celor decedaţi din această cauză ajungând la 552, informează, vineri, Grupul de Comunicare Strategică. Printre victime se numără și doi pacienți cu vârsta de 26 de ani, respectiv -
Încă 15 persoane infectate cu noul coronavirus au murit. 346 de decese, în RomâniaÎncă 15 persoane infectate cu noul coronavirus au murit în România, numărul celor decedaţi din această cauză ajungând la 346, informează marţi Grupul de Comunicare Strategică. Deces 332 Femeie, 42 ani din Ialomița; asistentă medicală în Spitalul Țăndărei – Laborator; -
Coronavirus România: 17 noi decese, numărul total se ridică la 246Încă 17 persoane infectate cu noul coronavirus au murit, numărul celor decedaţi din această cauză ajungând la 246, informează joi Grupul de Comunicare Strategică. Deces 230 Bărbat, 83 de ani din județul Hunedoara. Data debut: 29.03.2020. Internat în Secția de -
Aproape șapte milioane de lei, strânși pentru Spitalul județean: ”nu ne uităm la cât costă, ne uităm că este nevoie”În acest moment, nu banii pentru dotările necesare spitalului județean sunt problema, ci faptul că oferta este redusă. ”Nu ne uităm la cât costă, ne uităm că este nevoie”, a declarat, în acest context, președinta CJ Sibiu, Daniela Cîmpean. Alături -
O noua culme a medicinei romanesti: la Buzau, dintr-o eroare, a fost amputat un penisUn bărbat a depus plângere penală împotriva şefului Secţiei de Nefrologie a Spitalului Judeţean Buzău, susţinând că, în timp ce era internat acolo, a fost neglijată o infecţie apărută după montarea greşită a unei sonde urinare, astfel că, din cauza
















