stalpi
-
Încă un copac rupt de mașină în centrul Sibiului. Primăria spune că nu se pot monta stâlpi astfel încât mașinile să nu mai urce pe trotuarZiarul Turnul Sfatului arăta în prima parte a acestui an că pe strada Avram Iancu din centrul Sibiului copacii nu au crescut suficient de mari pentru a face umbră nici la mai bine de opt ani de la finalizarea lucrărilor -
Cad stâlpii între Șeica Mare și Agnita. ”Nu intră oamenii în curți, de teamă să nu se curenteze”De mai bine de două săptămâni mai mulți stâlpi de lemn de pe marginea drumului județean ce face legătura între Șeica Mare și Agnita s-au prăbușit fără ca vreo autoritate să intervină. Primarul din Șeica Mare, Nicolae Șușa, spune că -
Vijelii în județ: stâlpi de curent rupți la Copșa MicăDoi stâlpi pentru susținerea rețelei de alimentare cu energie electrică din Copșa Mică s-au rupt din cauza vântului puternic. Județul Sibiu se află sub cod galben de vijelii, potrivit avertizării emisă în cursul zilei de azi de către meteorologi. Acesta -
Tursib amplasează stâlpi prin oraș. În viitor, va amplasa și sisteme de informareSocietatea de transport public a Sibiului a lansat o procedură pentru amplasarea și branșarea unor stâlpi. Pe care, ulterior, printr-un alt contract, vor fi amplasate sisteme de informare referitoare la circulația autobuzelor. La fel se va petrece și cu automatele -
Accident în Șura Mare. Un șofer aproape a doborât un stâlp de curentUn șofer vitezoman aproape a doborât un stâlp de curent în Șura Mare, după ce a derapat din cauza vitezei prea mari. Conform polițiștilor ajunși la fața locului, șoferul unui autoturism, în vârstă de 48 de ani, din Șeica Mare, -
GALERIE FOTO – De ce e periculos în Sibiu și să mergi pe trotuarUn sibian a trimis pe adresa redacției mai multe fotografii, realizate în oraș, prin care arată cât de periculos este să mergi pe trotuar. O parte din fotografii sunt realizate pe strada Ludoș, imaginile exemplificând starea avansată de degradare a -
FOTO-Accident grav la prima oră: Un tânăr băut s-a oprit în stâlpUn accident de circulație a avut loc marți, la prima oră, în municipiul Mediaș, un tânăr băut și fără permis intrând violent cu mașian într-un stâlp. Evenimentul a avut loc în jurul orei 04:50, azi-dimineață. Conform reprezentanților IPJ Sibiu, un șofer de -
Accident de muncă. Un bărbat a căzut de pe un stâlp de înaltă tensiuneUn accident de muncă a avut loc miercuri după-amiază, la Racovița, un bărbat căzând în gol de la aproximativ cinci metri înălțime. Conform Inspectoratului pentru Situații de Urgență Sibiu, bărbatul a căzut de pe un stâlp de înaltă tensiune, în -
ACTUALIZARE-Stâlp doborât peste un autoturism. Șoferul autospecialei a primit avertizare scrisăO mașină parcată pe trotuar chiar lângă intrarea în Postul DPC pentru autoturisme ridicate, a fost avariată după ce un stâlp a căzut pe ea. Din primele informații, vinovați de producerea incidentului ar fi chiar cei de la ridicări. Actualizare -
A intrat cu mașina într-un stâlp, în Cisnădie. Două persoane sunt răniteUn accident rutier s-a petrecut în această seară în Cisnădie. Un șofer a intrat cu mașina direct într-un stâlp de pe strada Lungă. Actualizare. Conducătorul autoturismului, un tânăr în vârstă de 18 ani, pe fondul vitezei neadaptate, a pierdut controlul direcției de -
FOTO Accident mortal pe Calea Dumbrăvii. Din cauza vitezeiUn sibian în vârstă de 37 de ani a murit într-un accident petrecut azi noapte, în jurul orei 3, după ce a intrat cu mașina într-un stâlp de pe Calea Dumbravii, în zona Hilton-Zoo. Șoferul era singur în mașină și -
„Privește cerul“. Primăria taie cablurile aeriene de pe cele mai importante cinci artere ale orașuluiLa un an de la finalizarea canalizației metropolitane pe o lungime de 16,8 km, într-un proiect susținut din fonduri norvegiene, administrația locală și operatorii de rețele au finalizat și procedurile de ”coborâre a rețelelor în subteran”. În următoarele trei luni, -
Se grăbea să prindă avionul. Un Porsche a dărâmat stâlpul din mijlocul giratoriului – FotoTraficul se desfășoară cu dificultate pe șoseaua Alba Iulia în zona Metro după ce un Porsche înmatriculat în județul Mureș a intrat în stâlpul de iluminat din sensul giratoriu. Accidentul s-a petrecut la primele ore ale dimineții, stâlpul de iluminat -
A furat o mașină din Sibiu și s-a oprit cu ea în stâlpUn tânăr de 22 de ani fără permis, din Șura Mare, a fost implicat ieri într-o tamponare cu o mașină furată. În data de 4 ianuarie, în jurul orei 03:15, în urma unui apel 112, polițiștii Biroului Rutier Sibiu s-au -
Accident pe Dealul Dăii. O șoferiță a dărâmat un stâlpO șoferiță care conducea pe Valea Hârtibaciului, spre Sibiu, a intrat într-un stâlp din cauza vitezei excesive. Femeia, originară din Agnita, nu a ținut cont de șoseaua umedă și nu a redus viteza pe drumul altfel destul de rar circulat. -
Un tânăr șofer băut a lăsat fără curent o localitate întreagă de PaștiUn localnic din comuna Axente Sever, în vârstă de 23 de ani, a reușit în seara zilei de Paști să lase fără curent electric toată localitatea Șoala. În timp ce conducea un autoturism pe strada Principală din localitatea Șoala, bărbatul


















