Sâmbătă,
28.11.2020
Innorat
Acum
-2°C

FC Hermannstadt s-a făcut de râs pe Arena Națională

26 Octombrie 2020 22:51

FC Hermannstadt s-a făcut de râs pe Arena Națională

Jucătorii echipei de fotbal FC Hermannstadt au irosit luni seara vremea tuturor suporterilor și au încasat niște salarii nemeritate, făcând act de prezență pe Arena Națională, unde au fost umiliți de FCSB într-un meci contând pentru etapa a 8-a a Ligii 1.

Echipa Sibiului a început meciul temătoare, cu o atitudine provincială, iar până să se dezmeticească deja încasase două goluri, de la Iulian Cristea – minutul 3, și Denis Man – minutul 11.

Cu excepția unor sprinturi irosite și un joc lipsit de finalitate, la FC Hermannstadt nu am putut observa nicio tresărire de orgoliu. Meciul a fost la discreția bucureștenilor, care până la pauză au mai marcat de două ori, prin Buș – minutul 32 și Moruțan – minutul 35.

Nu știm ce le-a spus antrenorul Ruben Albes la pauză, dar judecând după jocul arătat în repriza a doua fotbaliștii de la Hermannstadt și-au propus să limiteze proporțiile scorului. Au reușit doar parțial, FCSB mai marcând o dată, în minutul 72 prin Tănase. Un gol cum numai în curtea școlii mai poți vedea.

În concluzie, echipa Sibiului a făcut drumul până la București degeaba, jucătorii întorcându-se pe malul Cibinului cu o mare umilință pe conștiință.

Echipe:

FCSB: A. Vlad - V. Crețu, I. Cristea, Miron, Panțîru - Vînă, G. Simion, Fl. Tănase - D. Man, Sg. Buș, O. Moruțan

Antrenor: Toni Petrea

Hermannstadt: Figueiredo - Scarlatache, Viera, I. Stoica, Opruț - Caiado, Dâlbea, Pires, Al. Florică - David Mayoral, Jo Santos

Antrenor: Ruben Albes

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

8 comentarii

LEONARD Lomota

Acum 1 lună

ASA ESTE! V-AȚI FĂCUT DE RÂS PE ARENA NAȚIONALĂ! SĂ VĂ FIE RUSINE! SHAME ON YOU, AFC HERMANNSTADT! SHAME TO ALL PLAYERS & THE MANAGEMENT!
Raspunde

Rammstein Lindeman

Acum 1 lună

Mai bine nu se prezentau și lua 3-0..uite ce înseamnă să te conducă o parașută .. rușine..și voi ziceați că nu mai există aranjamente în fotbalul românesc...ați făcut de râs orașul.... nenorociților ..
Raspunde

Mr. Mr.

Acum 1 lună

Salarii nemeritate? Se compenseaza in minus cu alta ocazie.
Raspunde

Ion Demeter

Acum 1 lună

https://www.click.ro/sport/fotbal/anamaria-prodan-are-echipa-de-fotbal-cati-bani-platit-pentru-50-din-clubul-afc
Raspunde

Steviana Șufană

Acum 1 lună

Sper că nu pentru gloabele astea blatiste se face noul stadion! Oricum, FC Hermanndorf si fecesebe ar trebui să se înfrățească, ambele provin de la stână.
Raspunde

John Doe

Acum 1 lună

Tot "fotbalul" romanesc e o gluma proasta, un fel de groapa de gunoi a acestui sport. Federatia nici nu ar trebui sa se numeasca "de fotbal". Cluburi conduse de panarame (de care nu m-as mira sa aranjeze toate meciurile), in teren plin de cocalari care si cand sunt condusi cu 10-0 se gandesc deja prin ce club se duc deseara si ce pitipoance agata. La nationala pot antrena in acelasi timp Klopp, Guardiola, Mourinho si inca vreo 10, ca tot n-au cum sa-i invete fotbal pe cocalari. Si se intelege ca impiedicatii aia 11 sunt cei mai buni din Romania :))))))))))))) Decat sa ii inveti pe astia sa joace fotbal, e mai usor sa inveti un melc sa alerge, sa inveti un strut sa joace biliard, sa inveti un vierme 3 limbi straine sau sa aclimatizezi un palmier pe Everest. Sorry pentru melc, strut, vierme si palmier ca va compar cu panaramele din fotbalul romanesc.
Raspunde

Ovidiu Bucsa

Acum 1 lună

Umilinta? A fost blat.
Raspunde

Peter Pann

Acum 4 săptămâni

Voi inca mai credeti in...."sportul rege" ?! Fotbalul nu e sport, e un joc de-a alba neagra si comisioanele la pariuri, in timp ce 22 de prosti alearga sa incante multimile de inconstienti care platesc prin prezenta. Cat despre echipa locala.. e doar o metoda de a sustrage bani din bugetul local, ca asa se face...asa se spala banii si se dau spagile, cu sport, scene, concerte, chestii de felul asta. Doar cum ati vrea sa se justifice banii furati ?! O echipa de sport e o poarta buna de a delapida bugete locale.
Raspunde