Miercuri,
12.05.2021
Cer Senin
Acum
11°C

10 mai 2021

Am scris despre secția ATI a Spitalului Județean. Am scris ca oamenii sunt legați de pat și sedați chiar daca nu era nevoie de așa ceva. Am scris despre proceduri aplicate greșit, despre lipsa de empatie a personalului. Principala grijă a instituției a fost să demoleze omul care a vorbit: Că...
4

06 mai 2021

Nu mai departe de săptămâna trecută, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență vota în orb o hotărâre prin care se reglementa modalitatea prin care vor fi eliminați urșii care vor mai apărea în comunitate. Turnul Sfatului a descris în detaliu felul în...
1

04 mai 2021

Locuiesc la 4,7 km de redacție, care este amplasată la umbra Turnului Sfatului din centrul Sibiului. În ultimul an am ajuns să folosesc tot mai mult bicicleta pentru deplasările ”în interes profesional”. Am parcurs – conform contorului bicicletei – către 2.000...
7

15 aprilie 2021

Îi și văd pe Cristian Tudor Popescu, Andrei Caramitru și Diana Șoșoacă stând pe marginea unei piscine dezafectate, poștind o țigară și o doză de Ciucaș. CTP e asudat rău și se freacă la tâmple, imediat ce-i trece rândul. Caramitru privește absent, iar Diana Șoșoacă...
5

11 aprilie 2021

Cine nu cere, nu primește, spune o veche vorbă a unui popor al cărui sistem social și politic e construit pe principiul cine țipă mai tare, e primul la rând. Un orfan închis într-o clădire construită acum o sută de ani nu are cui să ceară. Și dacă ar face-o, oricum nu ar...
1

04 aprilie 2021

La fix o lună de la publicarea mărturiei din interiorul ATI COVID Sibiu, apar documente clare care vorbesc despre tratamentul pacienților internați aici. Sigur, nu se poate generaliza, însă este surprinzător că unele manevre despre care spune Domnul S că se fac greșit apar scrise negru...
3

31 martie 2021

Am scris știrea despre faptul că tânărul administrator al județului Sibiu a fost internat cu Covid-19, după un eveniment la munte, de plantare de copaci, la care mulți participanți n-au purtat, înghesuiți fiind, masca de protecție într-un mod cât mai obiectiv posibil....
3

28 martie 2021

În 2000, Produsul Intern Brut (PIB) al județului Sibiu era de 1,63 de miliarde de lei. În 2018, PIB-ul ajunge la 21 de miliarde după o creștere continuă în ultimii ani. În anul 2000, județul avea un total de populație ocupată de 187.300, din care 145.800 de persoane erau...
5

1620 articole gasite

Sus