Luni,
01.03.2021
Cer Senin
Acum
0°C

21 februarie 2021

Facem imediat un an de când pandemia a ajuns și în Sibiu. Au trecut emoțiile, a trecut perioada în care nu am știut ce ne lovește, a trecut neputința, a trecut și disperarea. Din păcate, golul a fost umplut cu multă ignoranță și cu extrem de puțină preocupare. Totul a fost...
2

16 februarie 2021

E tot mai plin Facebook-ul de postările plătite ale liberalilor sibieni. Despre cum acționează ei precum o echipă, despre valoarea acestei echipe. Despre dialogurile pe care le poartă ei între ei, cu primarii lor, despre cum sunt preocupați de rezolvarea a diferite probleme ale comunităților...
3

31 ianuarie 2021

Multe meserii pentru care vechile generații trebuiau să se pregătească ani buni cad astăzi în derizoriu. Afaceri care necesitau capital, investiții, specializare sunt trimise în faliment de programe accesibile tuturor. Internetul, informația, noile tehnologii fac ca tot ce era normal...
3

24 ianuarie 2021

Fețe fără mască? Restaurante? Școală? Concerte? Concedii în străinătate? Nimeni nu vă poate garanta asta în 2021. Dimpotrivă, cele mai multe informații care vin din țările din Vestul Europei spun că în linii mari că 2021 va fi ca 2020. Un vis urât. În timpul...
0

17 ianuarie 2021

Sunt cel puțin două mari părți pozitive pe care le aduce tot ceea ce s-a petrecut în ultimele două săptămâni de la momentul în care Turnul Sfatului a publicat analiza referitoare la creșterea taxelor de salubrizare cu până la 325%. Dincolo de discuțiile despre această...
9

22 decembrie 2020

Avem cicatrici ale căror istorii nu le mai cunoaștem. Rămân urme pe piele și cam atât, iar cu timpul le vom spune copiilor și mai apoi nepoților că așa sunt ele, că nu înseamnă nimic. Istorie. Trecut. Nimic semnificativ. Noi, ca societate, procedăm la fel. Avem îngrozitor...
1

1605 articole gasite

Sus