Duminică,
14.09.2025
Cer Senin
Acum
19°C

ACTUALIZARE - Cetateanul german s-a intoxicat cu monoxid de carbon

ACTUALIZARE ora 12:45 - Anchetatorii au stabilit cauza morții cetățeanului german, găsit mort în mașina pe care o închiriase din Sibiu. Acesta s-a intoxicat cu monoxid de carbon, cel mai probabil după ce a încercat să-și dea foc. Medicii au găsit urme de arsuri pe fața bărbatului, dar au considerat, inițial, că este vorba despre o reacție chimică la ingerarea unei supradoze de medicamente. În urma autopsiei, s-a descoperit că acesta era intoxicat cu monoxid de carbon.

De altfel, și mașina în care a fost găsit bărbatul prezintă urme de arsură pe banchetă, iar geamurile sunt înnegrite din cauza fumului produs.

Știrea inițială:

Gerhard Pollner, cetățeanul german dispărut la sfârșitul săptămânii trecute de la pensiunea Curmătura Ștezii, a fost găsit mort, în mașina pe care o închiriase. Anchetatorii au descoperit că germanul avea o istorie întunecată și cred că acesta a venit în România special cu gândul sinuciderii.

Gerhard Pollner a fost eliberat din închisoare în data de 13 iunie, după ce ispășise o pedeapsă de 6 ani pentru viol comis asupra fiicei sale. Bărbatul, în vârstă de 56 de ani, se afla într-un program de reeducare pentru infractorii sexuali și nu avea voie să părăsească Germania. Se pare însă că el i-a lăsat un bilet ofițerului supraveghetor, prin care îi dădea de înțeles că vrea să lase totul în urma. În Sibiu, el s-a cazat la pensiunea unor cunoscuți, iar în ziua în care a plecat a lăsat și aici un bilet, sub perna, prin care le transmitea angajaților că au fost, în ultima parte a vieții sale, singura lui familie. Gerhard Pollner a fost declarat dispărut de polițiștii sibieni în cursul zilei de miercuri, după ce nu mai fusese văzut de 3 zile. Trupul neînsuflețit al germanului a fost găsit aseară, într-o pădure greu accesibilă de lângă Sibiu, de câțiva motocicliști de hard enduro. El se afla pe bancheta din dreapta a mașinii pe care o închiriase. Medicii legiști nu au găsit urme de violență pe corpul bărbatului. Cel mai probabil, acesta a înghițit o supradoză de medicamente.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

12 comentarii

mda

Acum 12 ani

Da, un german adevarat care si-a violat fiica. Sa-l ierte Dumnezeu... daca e posibil...
Raspunde

an

Acum 12 ani

totul se plateste de la vorbe pina la fapte mintea omului este usoara si in unele cazuri raul invinge sa ne payim mintea de rele asta este cel mai important
Raspunde

joseph

Acum 12 ani

Cel mai corect ar fi fost ca sinucigasul sa fi fost una si aceeasi persoana cu cel mort pe munte.
Raspunde

ingestarea?

Acum 12 ani

Vine de la verbul a gesta? Sau va referiti la ingerare?
Raspunde

bogdan

Acum 12 ani

e gresit pubilicat a fost gasit de un grup de biciclisti sunt unul dintre ei
Raspunde

tare

Acum 12 ani

Insul nu avea voie să părăsească Germania, dar a găsit cazare, a inchiriat mașină....în Sibiu.
Raspunde

f. tare

Acum 12 ani

Colonia Hermannshit este refugiu pentru pedofili, violatori si alti infractori din Germania. Mai era ala de se dadea popa si a mierlit, Pater Don Demidoff, poponar si pedofil. Doi ticalosi mai putin!
Raspunde

joseph

Acum 12 ani

Da, bă, şi? Vorba lui Dabija, te bântuie grija? Dacă scot euroii, care-i problema, poa\' să fie şi klingonieni!
Raspunde

@ joseph

Acum 12 ani

Da, bai sasalaule, tu pentru euroi esti capabil sa o scoti si pe nevasta-ta la produs! Ai nevasta sau esti un labagiu versat? Atunci, hai sa facem un land al infractorilor nemti la Hermanshit, ca primarul e de-al lor, se incadreaza la ambele categorii. Euroi sa vina...
Raspunde

@7

Acum 12 ani

te completez,nu numai HERMANNSHIT-UL este refugiu pt toate gunoaiele ,pedofilii,poponarii si in general scursurile occidentului ci toata Romanica asta de rahat
Raspunde

joseph

Acum 12 ani

Are you talking to me? <br>https://www.youtube.com/watch?v=XJNnDCOK_gw
Raspunde

@7

Acum 12 ani

Mentalitate de iasovean ...si emigrant in Brasov ! Ce trista e moldova fara voi ...
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus