Liderii locali ai PSD şi PNL au susţinut astăzi împreună o conferinţă de presă în care au îndemnat sibienii să meragă la vot pentru a-l alege pe Mircea Geoană preşedinte al României. „Le spun tuturor liberalilor să meargă la vot, să nu voteze PSD. Să meragă la vot şi să-l voteze pe Mircea Geoană. Fac apel la toţi liberalii să nu creadă că votul îl vor da pentru PSD. Votul va fi dat pentru România, pentru normalitate, bun simţ, pentru proiecul Klaus Johannis”, a spus preşedintele PNL Sibiu, Mircea Cazan.
Ioan Cindrea a declart la rândul său se aşteaptă la presiuni „inimaginabile” în ultimele zile de campanie din partea PD-L. „Vrem să infirmăm zvonurile care circulă printre angajaţii Romgaz şi Transgaz, cum că s-ar privatiza cele două instituţii sau ar fi mutate la Bucureşti. Noi dorim o companie naţională de energie puternică, iar capitala gazului românesc să rămână la Mediaş. Sunt intoxicări. Se crează o presiune extraordinară asupra acestor oameni. Îi rog să nu răspundă, Băsescu şi guvernul Boc vor pica de săptămâna viitoare”, a declarat Cindrea.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 436
Ultimele comentarii
Acum 5 ore
O sibianca
Acum 5 ore
Eu
Acum 5 ore
Kokos
Acum 5 ore
LOL
Acum 6 ore
Hermannstadt