Marţi,
31.01.2023
Ninsori Usoare
Acum
-0°C

Dan Diaconescu Direct vrea sa-l schimbe pe Johannis

Dan Diaconescu a inaugurat oficial astăzi "garsoniera OTV" de la Sibiu printr-o şedinţă de partid în direct. Reprezentanţii Partidului Poporului i-au comunicat viitorului preşedinte al României, Dan Diaconescu, problemele locale. Concluzia: "câştigăm alegerile locale şi îi scoatem pe saşi afară". "E timpul ca poporul român să fie condus de români şi fiecare român să se conducă pe sine, bineînţeles, este vorba de românii cinstiţi. E plină ţara de oameni foarte bine pregătiţi care dintr-un motiv sau altul nu au ajuns la putere în ultimii 21 de ani (...) Vrem să dăm un exemplu prin schimbarea primarului actual şi pe urmă să ne impunem şi la alegerile generale", a declarat Dan Diaconescu.
La întâlnire au participat aproximativ 40 de sibieni, printre ei, Marcela Brad, preşedinta Asociaţiei Persoanelor cu Handicap, Oprea CImpoieru, fost consilier local al PRM şi fostul primar al Sibiului, Dan Condurat, cel de la care se aşteaptă "să găsească omul de pus în locul lui Johannis".

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

38 comentarii

ha ha

Acum 12 ani

ha ha.sa trezit cine sa faca oridne in ardeal.,,un alt ,,escu,,.ha ha
Raspunde

radu

Acum 12 ani

s-o gasit olteanul santajist... pe toti prostii din oras i-a adunat la un loc.
Raspunde

SIB

Acum 12 ani

192.109.190.88 este tiganul alcoolic care zice ca-i dac. Un cunoscut bulangiu care tot defaimeaza Romania permanent pe site–urile sibiene. Mai bine ar sta pe fundul lui,ala deflorat, fiindca este handicapat din nastere si batut astfel de Dumnezeu. Daca s–a nascut in Sibiu se crede si el sas, dar daca ar fi trait pe vremea razboiului, nemtii l–ar fi trimis printre primii in lagar tocmai datorita culorii si a handicapului. Sibianu\\\' si arianu\\\' lui peshte!!!
Raspunde

gigi contra

Acum 12 ani

Condurat? hahaha...bai frate, sunteti fantastici. Si noi suntem fazani ca stam sa ne uitam la voi in gura. Otevisti besmetici ce sunteti...Ce sa schimbati ma? Pe cine? Cu ce, ma? Hai sictir bai papagalilor. Pai la cate a facut primarula asta de vreti voi sa-l schimbati (ca altfel dracu\'il mai alegea) voi credeti ca veniti cu betivul ala din striptease sa ne uimiti. Mars de aici la voi in colibele de chirpici cu masini de lux in iarba din fata cortuluui
Raspunde

michael

Acum 12 ani

diaconescule tie si tuturor otv-istilor va dedic piesa celor de la cassa loco : o zi perfecta ! care suna cam asa : astazi am o zi perfecta , poate vrei sa sti de ce ? am deschis televizoru\' : nu mai estre otv !
Raspunde

un roman

Acum 12 ani

Diaconescule, sper ca citesti, macar din bun simt... Ve zi ti prietene de Elodia si lasa politica oamenilor care stiu sa o faca. In Ardeal nu e de furat si de prostit lumea. Vezi in Bucuresti si la sud.
Raspunde

germanicus

Acum 12 ani

Doamne.............NU stiam ca esti ATIT de prost, d-le DiaconESCU Dan !!!!! ...ESCU si stim de unde vii si unde vei ajunge: la psihiatru ! Timpit si matale, dar si Bocceluta cu deschiderea centurii. Ii timpesti si pe romanii care mai cred in ceva... Soarele apune, ce sa mai comentez la ASA timpiti. Fiecare tara isi merita ,,conducatorii\" (-escu).
Raspunde

Bubu

Acum 12 ani

La Caracal sa schimbi primari ,nu aici paranoicule ! Si pe Cimpoieru sa-l pui ministru de finante.Stie el de ce....... Doamne mare e Gradina Domnului !!!!!!!
Raspunde

h ha

Acum 12 ani

pt sib 18824226188 mitica de la sri lasa vraja ca habar nu aid e istorie.esti un mitic retardat anujs si tu pe situri le sibienilor si te mai screzi destept sa ti o pun pe piept.nuami am bani ca aseara i am dat tot la ma -ta pe valea oltului.dar ma golit ca la carte.buna jarteaua.....batrana
Raspunde

hi,hi

Acum 12 ani

cu ce ba 192.109.190.88 ca esti handicapat si impotent si de aia pui doar propriul cur la bataie!
Raspunde

lucianl

Acum 12 ani

Condurat ? Ce gluma buna...
Raspunde

tej

Acum 12 ani

a venit un oltean sa faca ordine in Ardeal? vama la Turnu Rosu !!! si cat mai rapid. vechile borne de hotar sunt inca la locul lor
Raspunde

un sibian

Acum 12 ani

Diaconescule la intrarea ln Sibiu 180 de grade lnseamna drumul Bucurestiului , no pe el sa te duci cu tv. tau toxic cu tot si daca cumva ai carlig la masina agatal si pe Condurat ca chiar nu ne face placere sa-l avem printre noi . Sa lntalnit tusea cu junghiul .
Raspunde

Innoroiat

Acum 12 ani

Catre ciumetei: nu mai dati in noile partide. Nu au cum sa fie mai rele decat cele vechi. In cel mai rau caz, vor esua, dar cei de pana acuma au esuat si ei, de asa natura incat nu ne mai scoate nimeni din bancul de noroi.
Raspunde

me

Acum 12 ani

sa-l schimbe, de ce? de scutece probabil. si cu cine ma rog? cu condurat?????????? asta este gluma zilei. caricatura asta de personaj n-a facut nimic la primarie.
Raspunde

Sinther

Acum 12 ani

De ce nu te duci tu DDD-ule sa o cauti pe Elodia, sa dansezi cu ciumaca si cu toate babele sclerozate si sa iti difuzezi dejectile la Bucuresti?
Raspunde

ady

Acum 12 ani

esti de groaza dd tu cred ca te uiti prea mult la postu tau si crezi chiar ca esti bun. ESTI CULMEA AI TUPEU DA NUTI MERGE EST PE DEASUPRA JUVETE DE LA MAMA LUI DIN CARACAL UNDE SUNTETI RENUMITI NUMAI PRI CARUTA VOASTRA RASTURNATA. Esti in ardeal FRAIERE.
Raspunde

un cititor

Acum 12 ani

dute la tine in Oltenia unde s-a rasturnat carul cu prosti ,nu in Ardeal caci sasii au facut ceva in tara asta dar voi ati jefuit-o.
Raspunde

Luca Adrian

Acum 12 ani

Mai intai sa castige alegerile...
Raspunde

un sibian

Acum 12 ani

la Sibiu partidul asta o sa aiba sub 0.5% voturi
Raspunde

incurcat

Acum 12 ani

Cica Condurat. Asta da alternativa... proasta :) Gluma zilei...
Raspunde

alex

Acum 12 ani

Sa se ocupe de Elodia si Roxy Manelista mai bine.
Raspunde

didi

Acum 12 ani

Nu mai are audienta,nu mai e pe primul loc in atenii?Sa stea la televiziunea lui si sa nu mai viseze cai verzi pe pereti.
Raspunde

anti-otv

Acum 12 ani

mai bine ai merge in padure bai diaconescule !
Raspunde

xx

Acum 12 ani

ptr un sibian - n-as baga mana in foc. la celelate alegeri 60 % din sibieni au votat cu base. prostia e multa in tara romaneasca si cred ca nu se va termina curand.
Raspunde

lena

Acum 12 ani

Condurat ? nu mai e la PRM?omul asta a afacut atita rau in sibiu si a stricat si imaginea PNTCD-ului acum isi cauta alt partid poate mai apuca sa ciuguleasca si el cite ceva ;dar este o vorba din batrani cine seamana se aduna
Raspunde

ADI

Acum 12 ani

doamne te crucesti cand vezi cati imbecili „sufla„in tara asta! diaconescu-condurat uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!vai de ei ! oricum stimabililor sibienii au dovedit in ultimii 10 ani o maturitate politica care din pacate lipseste celorlalti! asa ca visati infantililor,nici banii lui diaconescu,eternul infantil/imerb nici schimbarea „pălăriei„ de catre condurat „geniul„ si madama braad ,nu -i va determina pe sibieni la un vot CRETIN!
Raspunde

nicolae

Acum 12 ani

Oprea Cimpoieru?cel mai mare dobitoc ,fost subofiter,untampit .
Raspunde

Privind comparativ

Acum 12 ani

Condurat nu a facut nimic rau. Ganditi-va ce fonduri avea primaria in perioada 1996-2000, fata de cele ulterioare, cnd s-a schimbat legea si banii colectati au ramas la bugetele locale. Nu a facut parte ca Johannis din mafia lui Carabulea, nu i-a dat sediul primariei lui Ilie, dar nici nu a jefuit orasul, nu l-a indatorat pentru generatii intregi si nu a fost cumparat de oligarhi. Asa ca, faceti comparatiile pana la capat si apoi veti vedea ca lucrurile sunt mai nuantate. Despre Oprea Cimpoieru spuneti ca este un \"dobitoc\". De ce? Pentru ca s-a ridicat in consiliul local impotriva tranzactiilor murdare ale lui Johannis, Cindrea si Oprean?
Raspunde

euuu

Acum 12 ani

@Privind comparatic - se pare ca esti un mare admirator al lui Diaconescu, mai nene eu zis sa va cautati la cap ! Care mafie ??? Ce vb mai omule? Ce a facut Condurat pt Sibiu , a baut bani de la primarie , asta a facut .Pe Johannis nu il mai da nimeni jos de la Sibiu, a facut prea multe pt orasul asta ca sa fie schimbat.Eu zic sa va vedeti de garsoniere voastra ...
Raspunde

Georg

Acum 12 ani

Ati uitat asa este...oamenii au mintea scurta..cum arata 1996-2000 ORASUL cu ZIDURILE-N CARJI pe Pasajul Scarilor, cu BUTOIUL de AUR cu o GAURA IMENSA, apoi pe Strada Ocnei, mai sus de Podul Minciunilor, acolo unde era buda publica in zid, TOT ZIDUL IN CARJI...ATUNCI era Tovarasul Condurat primar. Ati uitat ca incepand cu anul 2000 TOATA EUROPA a fost alarmata si ingrijorata ca se darama ORASUL...circula intens pe toate canalele TV acel VIDEO alarmant cu ORASUL in CARJI si DARAPANARE. SE CEREA AJUTOR din PARTEA EUROPEI, si in special din PARTEA GERMANIEI, contand pe buna dreptate pe SPRIJINUL TOTAL al SASILOR PLECATI din TRANSILVANIA.. Nu era saptamana fara reportaje despre SIBIU, fie la francezi, olandezi, germani, maghiari... Ati uitat, sau nu v-a spus nimeni ca s-au trimis spre ajutor pentru REFACEREA ORASULUI MILIOANE de EUR...din intreaga EUROPA Ati uitat ca DUPA CONDURAT intai s-a refacut toata infrastructura, canalizare, apa gaz, conducte electrice sub pamant, APOI s-a trecut la SUPRAFATA...lucru cu socoteala de fapt si bine gandit..NIMENI n-a procedat asa inainte...sa refaci INTAI INFRASTRUCTURA... Ati uitat ca milioanel investite in refacerea strazilor au fost pulverizate de neexistenta CENTURII si deci de TRAFICUL GREU PRIN ORAS..degeaba se lucra..iarasi trebuia refacut.. DECI BANI MEREU INVESTITI..dar MAJORITATEA din FONDURI EUROPENE NERAMBURSABILE si mai ales AJUTOR DIRECT din partea EU..Asfaltul SOLID propus de Klaus Johannis, primarul ORASULUI nu a fost aprobat de Centrala din BUCURESTI, care comanda ce fel de asfalt au voie cei din SIBIU... TOATE ACESTEA LE-ATI UITAT, sau nu vreti sa recunoasteti... Nu din banii de la Bucuresti a avut loc 2007 Capitala Culturala..aia au dat cateva milioane ptr ptropaganda LOR mai ales..da SUMA a venit din AJUTOR EUROPEAN..numai pentru ORAS..direct si netrecand prin Centrala.. deci nu banii contribuabilior au fost consumati..trebuie sa vise spuna asta de la obraz.. Deci in anul 2000 se umbla cu CEREREA de AJUTOR pentru ORAS, acum faceti excremente pe tot ce s-a miscat si cine a actionat.. As dori sa-l alegeti pe CONDURAT..cu Diaconescu si altii..aveti politicieni in oras care NU fAC NIMIC pentru ORAS..Va baga CENTRALA NUCLEARA si aplaudati.. ASA VA TREBUIE... Cu nedumerire Georg
Raspunde

css

Acum 12 ani

Stai linistit, Georg, stim toate aceste lucruri! Poate de aceea exista vorba la sibiu:\"Stii cit va mai fii Johannis primar? Cit va mai vrea el!\".Nici macar pensionarele amatoare de telenovele si filme indiene nu se uita la DD in direct ( poate doar \"din rect\".
Raspunde

taticutu

Acum 12 ani

Nu sunteti corecti . Cei care raspundeti de aceste comentarii, le scoateti pe cele care nu va convin , si lasati doar cele care trebuie .Am comentat si eu ca sunt satul de viata asta de minciuni de oameni care conduc tara fara rost ,adica am criticat oarecum [puterea] si imediat ati sters comentariul meu .SA VA FIE RUSINE . Daca il stergeti si acum atunci inseamna ca suntem intr-o dictatura condusa de fiecare , care are televiziuni ,ziare adica vreau sa spun SPOR LA STAT IN MOCIRLA CA VA PLACE
Raspunde

dinu

Acum 12 ani

Cred ca e timpul ca Johanis sa plece,dar nu Condurat e solutia.Avem romani de valoare in sibiu,care nu sunt slugile baronilor locali si care chiar daca nu conduc limuzine delux,pot face mai mult pentru oras decat actualul edil ,care si-a facut plinul si acum este arogant si uita de unde a plecat
Raspunde

ioan

Acum 12 ani

daca ar fi cite un johanis in fiecare judet nu ar mai fi mitocania asta in parlament de fapt nu ar mai fi existat .samultumim zeilor ca exista! Georg ,din pacate ptr. ei suntem mai multi care gandim ca tine.Gigi ! il stiu pe Condurat din Paltinis cand cersea bautura ca si Magdalena.
Raspunde

lake

Acum 12 ani

deocamdata nu avem pe nimeni de valoarea lui johannis.nu o fii el cel mai bun dar e cel mai buni din astia rai.SALUTE
Raspunde

dan

Acum 12 ani

Corect Georg (31)! Si bine spus si ioan (35)! Din pacate pentru ei suntem multi care inca nu au uitat.
Raspunde

mihaela

Acum 12 ani

In Bucuresti DD nu mai catare , a plecat in sibiu sa strice rostul .Daca Johanis ajungea prim ministru mai vedeam luminita de la capat , in sibiu se vede ce a facut . Multa bafta in continure sibienilor .
Raspunde