Sâmbătă,
23.01.2021
Cer Senin
Acum
7°C

Johannis despre Craciun: bucuria sarbatorilor poate este umbrita...

Primarul Klaus Johannis a transmis astăzi un mesaj de sărbători adresat sibienilor. În citiţi mai jos în întregime:

“Ne mai despart doar câteva zile de Crăciun, iar atmosfera sărbătorilor de iarnă a început să se simtă în întreg oraşul şi în casele fiecăruia.

Crăciunul, una din cele mai importante sărbători ale creştinătăţii, este încărcat de speranţă şi bucurie şi ne oferă prilejul de a sta alături de cei dragi şi de a ne regăsi resursele interioare pentru a depăşi obstacolele care apar în mod inevitabil pe parcursul unui an.

Deşi bucuria sărbătorilor este poate umbrită anul acesta de contextul dificil în care ne aflăm, eu sper ca, alături de cei dragi, sărbătorile de anul acesta să vă aducă mai mult optimsm şi, cu forţele refăcute, să puteţi trece mai uşor peste greutăţi.

Vă doresc un Crăciun fericit, plin de lumină şi de speranţă!”

Vizualizari: 150

Comentarii

9 comentarii

rabi

Acum 10 ani

Ba, doktor Mengele, urata uitatura mai ai!
Raspunde

catre rabi

Acum 10 ani

Ti-e frica jegule ca face sapun din tine !! La atitudinea de gunoi pe care o ai .....
Raspunde

bla bla

Acum 10 ani

...sigur o sa mai aduni la urmatoarele alegeri punctajul trecut.... cand o fce plopu pere...
Raspunde

roman

Acum 10 ani

Represiunea Politiei, Procuraturii si Bisericii Ortodoxe Sarbe impotriva romanilor din Timoc continua. Ieri 16 decembrie atacuri concentrate ale autoritatilor sarbe coordonate cu Biserica Ortodoxa Sarba au fost demarate impotriva romanilor din zona Negotin, dupa modelul aplicat deja romanilor/vlahilor din zona Petrovat, cand circa 300 de romani au fost anchetati si inspaimantati dupa metode staliniste, transmite Romanian Global News.
Raspunde

octogon

Acum 10 ani

Cam devreme pentru urari celor ce raman acasa, mai e o saptamana de lucru! \" bucuria...\" zise primaru si se puse pe zbor in tari mai calde si mai civilizate..
Raspunde

Eroii nu mor niciodata!

Acum 10 ani

EROII NU MOR NICIODATA ! Daca esti din SIBIU vino LUNI - 20 Decembrie - de la orele 16:00 in fata magazinului Dumbrava sa ne omagiem eroii cazuti in Revolutia din \'89 printr-un mars comemorativ pana in Piata Mare!
Raspunde

x

Acum 10 ani

vise de popa beat !!musiu 188 24 239 202 -procentul primarului nostru va fi ori de cate ori va candida,peste 80 % ,!!
Raspunde

pro johannis

Acum 10 ani

Sarbatori Fericite va doresc domnule primar! Felicitari pentru ce ati facut pana acum in Sibiu si sper sa mentineti aceeasi linie si pe viitor. Cu respect, un sibian.
Raspunde

pt. iohANUS

Acum 10 ani

Anus nou fericit domnule primar! Cu colegialitate, din partea comunitatii gay din Sibiu.
Raspunde