Sâmbătă,
13.09.2025
Parțial Noros
Acum
21°C

Baschet de exceptie la TV

Cele două televiziuni ce dețin drepturile de televizare ale actualului sezon baschetbalistic au programat pentru acest weekend trei meciuri de excepție. Prima partidă, cea de la Târgu Mureș, va fi difuzată de Digi Sport 2, vineri, de la ora 19. Mureșenii au o misiune imposibilă în fața Timișoarei după ce au pierdut în runda inaugurală cu scorul de 90-67. Cea de-a doua partidă, în fapt derby-ul primei etape a Cupei României, cea dintre U Cluj și Gaz Metan Mediaș va fi televizată sâmbătă, 24 septembrie, de la ora 18, pe postul TVR3. Partida pleacă de la scorul de 89-72 în favoarea Mediașului. Sibienii care nu vor face deplasarea la Pitești pentru a-și susține echipa vor putea urmări meciul dintre CSU Sibiu și BCM U Pitești tot pe TVR 3, duminică, 25 septembrie, de la ora 18. Sibienii au un handicap de 7 puncte pe care vor trebui să îl remonteze pentru a se califica în faza următoare a Cupei României.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Bogdan Brylynski

de Bogdan Brylynski

Editor
Telefon:
0722 227 297

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus