28.01.2022
Ninsori Usoare
-2°C

Nicio surpriza: Judoka Daniel Natea, din nou campion national

Week-end-ul trecut, Daniel Natea, sportivul de 19 ani al Clubulului Sportiv Municipal din Sibiu, a câștigat locul întâi la categoria +100 kg în Finala Campionatului Național Individual Tineret U23, de la Turnu Severin.

În finala competiției, sibianul l-a învins pe Flaviu Zmeu, de la CS Politehnica Iași.

La competiția desfășurată în perioada 2-4 martie, sibianca Elena Constantin, legitimată la CSS Șoimii Sibiu, s-a clasat pe locul cinci, la categoria 52 de kg. Andrei Muntean, de la CSM Sibiu, a ocupat locul cinci la categoria 100kg.