Mai sunt patru zile până la alegerea noii conduceri centrale a PDL, iar mâine la ora 14 expiră termenul pentru depunerea candidaturilor pentru funcția de vicepreședinte. Fost vicepreședinte al PDL până anul trecut, Raluca Turcan, nu a luat o decizie priind candidatura. ”Până acum nu mi-am depus nicio candidatură”, a declarat Turcan. Ion Ariton, președintele PDL Sibiu nu a putu fi contactat pentru a răspunde dacă ăși dorește continuarea mandatului de vicepreședinte la nivel național. Congresul extraordinar al PDL va avea loc sâmbătă. Există un singur candidat la preşedinţia partidului, Vasile Blaga.
Termenul pentru depunerea candidaturilor pentru funcţia de preşedinte al PDL a expirat joi, la ora 18.00, șingura candidatură înregistrată fiind cea a lui Vasile Blaga. Candidaturile pentru celelalte funcţii din BPN al PDL pot fi depuse până miercuri, 27 iunie, la ora 14.00.
Convenţia Naţională Extraordinară a PDL va avea loc pe 30 iunie, după ce actuala conducere a partidului a demisionat ca urmare a rezultatelor slabe obţinute la alegerile locale.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 243
Ultimele comentarii
Acum 5 ore
Ron
Acum 6 ore
Mariana Deacu
Acum 6 ore
BittDanman
Acum 6 ore
Gheo Poplaceanul
Acum 6 ore
Gheo Poplaceanul