Sâmbătă,
25.09.2021
Acum
0°C

Johannis: Raman in Sibiu! Ponta l-ar fi vrut la Ministerul Afacerilor Europene

Johannis și Ponta au vorbit despre posibilitatea ca sibianul să intre în guvern, iar discuțiile s-au oprit mai mult la Ministerul Afacerilor Europene. Primarul Klaus Johannis a comentat joi, în cadrul unei conferințe de presă, despre discuțiile avute la începutul săptămânii cu premierul Victor Ponta. Johannis a recunoscut că premierul i-a oferit un post în guvern, însă a precizat că nu a fost vorba de Ministerul de Externe sau de Ministerul de Interne. ”Am discutat și despre posibilitatea de a intra în guvern. Nu am discutat despre niciun post de la Externe, nici de la Interne, nici de la alt minister remaniat. A fost o discuție mai degrabă generală, în care ne-am oprit mai mult la Ministerul Afacerilor Europene, dar discuția a mers mai departe. Eu nu pot să plec acum, mai als după ce m-au ales din nou sibienii”, a declarat joi Klaus Johannis. Primarul a explicat că a luat deja o decizie: ”Discuțiile pe acest subiect s-au terminat, rămân în Sibiu”, a declarat Johannis. Va continua însă dialogul cu premierul Victor Ponta.

Ministerul Afacerilor Europene este condus de Leonard Orban și îndeplineşte atribuţii în domeniul coordonării şi gestionării fondurilor europene şi în domeniul afacerilor europene. Totodată, ministerul cooperează cu instituţiile cu atribuţii în domeniul achiziţiilor publice pentru asigurarea cadrului de derulare a procedurilor de achiziţie publică desfăşurate în cadrul proiectelor finanţate din instrumente structurale.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

11 comentarii

Georg

Acum 9 ani

Ala Rau din Conan Barbarul: ***sciencefictionlexikon.de/wp-content/uploads/2012/03/Conan_1982_thulsa_doom.jpg
Raspunde

buluc

Acum 9 ani

Multumim d-le primar pentru alegerea facuta!!
Raspunde

Bravo!

Acum 9 ani

In foto observam doi cock suckers de talie mondiala !
Raspunde

@bravo

Acum 9 ani

Cata eruditie, cata cultura,cata educatie.....
Raspunde

@3

Acum 9 ani

esti un mare cocalar
Raspunde

gabi

Acum 9 ani

da te-ai invatat minte era sa o mai musti odata bine caci mai gandesti bine
Raspunde

Vasile Zergut

Acum 9 ani

Johannis te iubim / Că ca tine nu găsim!
Raspunde

Magda

Acum 9 ani

D-l Johannis spune adevarul si se implica pentru orasul Sibiu, Ponta e un escroc cum rar mai intilnesti!
Raspunde