Vineri,
09.12.2022
Partial Noros
Acum
1°C

S-au refacut listele ARD Sibiu. Stirbet se intoarce in Sibiu, Ilie Cretu in locul lui Dan Nanu

Colegiul Director al PDL a adus câteva schimbări pe listele electorale ale ARD Sibiu. Cornel Știrbeț va candida pe Colegiul 1 pe care l-a câștigat în urmă cu patru ani, Dan Nanu nu mai apare pe liste, fiind înlocuit de Ilie Crețu (PNȚCD), pe Colegiul 5, în timp ce locul rămas liber pe Colegiul 2 Senat va fi luat de Laurențiu Fufezan (Alianța Civică). În urma acestor modificări listele ARD arată astfel:

Camera Deputaților Cornel Știrbeț - Colegiul 1 Raluca Turcan - Colegiul 2 Cristian Marian - Colegiul 3 Florin Neag - Colegiul 4 Ilie Crețu - Colegiul 5 Constantin Șovăială - Colegiul 6

Senat Ion Ariton - Colegiul 1 Laurențiu Fufezan - Colegiul 2 Ioan Gligor - Colegiul 3

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

9 comentarii

Marius

Acum 10 ani

Lista rusinii
Raspunde

bula

Acum 10 ani

...pai sa nu-ti dai palme si sa fugi din tara? Ce au facut acesti indivizi? ce au realizat pentru ei ca sa am incredere ca vor face si pentru mine? Oameni care nu s-au realizat profesional sau care nu au reusit in afaceri se baga in politica; asta e motivul pentru care Romania nu inainteaza.
Raspunde

un curios

Acum 10 ani

Ce intrebari sunt acestea????? Au sporit numarul celor avuti.
Raspunde

nelutu

Acum 10 ani

va placut mai vreti un mandat bogatia trebuie intretinuta toti care ati intrat in politica nu ati facut nimic concret vati inbogatit pr seama fraierilor ati votat numai legi bune pentru profitori neamului ma refer la legea ticaloasa a pensilor vechime multa pensie mica spre deloc vechime putina pensie cit la un cartier voi sa traiti bine de restu prafu
Raspunde

Rasinari

Acum 10 ani

www.facebook.com/SalvatiTramvaiulSibiuRasinari
Raspunde

pcr

Acum 10 ani

da lista beton cu ariton, stirbet, turcan. domnariu de la euroil nimic, nimic?
Raspunde

un cetatean

Acum 10 ani

Va rog nu mai generalizati.Intradevar 80% din acea lista sunt niste oameni lipsiti de scrupule si de moravuri dar nu incercati sa faceti ceea ce orice om lipsit de cultura ar face : sa atribuiti aceste caracteristici generale tuturor oamenilor din aceste liste. Ganditi si documentati-va inainte sa aruncati niste acuze asupra unor oameni care v-au ajutat fara ca macar sa stiti lucrul acesta . Se pare ca indoctrinarea populatiei inca e o metoda foarte eficienta. Imi este mila de bietele voastre creierase.....
Raspunde

Georg

Acum 10 ani

TIGANIA PANOU AFISE. REFERITOR la POZA si AFISE AIUREA: Le-am numarat..Sunt in total 6 afise diferite. Repetate la infinit, puse pe un panou imens, care arata ca O PATA JEGOASA KITSCH-ul cel mai penibil, stricand tot peisajul. NU MA REFER la CONTINUTUL AFISELOR, ci la ASPECTUL GENERAL. cand vad atata OSTENTATIE, ca si la reclamele insistente, imi intorc capul cu dezgust..asta MA OBLIGA SA-L VAD, SA-L ALEG...Nu suport sa fiu obligat..Clar ca NU aleg marfa asta atat de TIGANESTE OSTENTATIV AFISATA...Am scris cu litere mari, am TIPAT la VOI, sa va dati seama cat de enervant este.. Tiganeala ostentativa trebuie pedepsita..Cine insista e dat afara.
Raspunde

Georg

Acum 10 ani

@8. Georg (IP 188.98.139.185)---E vorba de REPETAREA afiselor, sa fie clar..Stupida dsi insistenta.
Raspunde