Dan Diaconescu spune că nu mai vrea să candideze la Parlament pentru că nu e interesat de "ciolan" şi că singura cursă în care ar intra este cea pentru Cotroceni, unde a anticipat că se va bate cu Gigi Becali, care va deveni preşedintele PNL şi candidatul USL pentru acest post, relatează NewsIn. "E una din cele mai fericite zile din viaţa mea: pe de altă parte, constat că dlui Ponta îi e frică de mine şi mă trimite în colegiul din sectorul 6 să candidez, deci nu mă acceptă în colegiul său din Gorj, unde urma să candideze domnia sa, e importantă această frică, această disperare a USL, pe de altă parte sunt foarte fericit că dl Becali a intrat azi în USL, poate vine şi dl Vadim Tudor şi în felul acesta românii să se clarifice în legătură cu aceste formaţiuni aflate sub pragul electoral", a declarat el la RTV despre decizia PNL de a încheia un acord cu PNG şi de a-l susţine pe Becali pe listele sale.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Dan Diaconescu , Victor Ponta , Gigi Becali , Parlamentul României , Corneliu Vadim Tudor , Nici Becali , Oana Mizil
Vizualizari: 303
Ultimele comentarii
Acum 2 ore
Dragan Cristina
Acum 2 ore
Emil
Acum 2 ore
Hermannstädter
Acum 2 ore
Valentino Versace
Acum 2 ore
John