Joi,
29.07.2021
27°C

Cupa Romaniei: Gaz Metan pierde la BCM U Pitesti in mansa tur

Episodul întâi al sfertului de finală a Cupei României la baschet masculin, care punea față în față ultimele două câștigătoare ale trofeului – BCM U Pitești și Gaz Metan Mediaș, s-a încheiat fericit pentru gazde, care au câștigat cu 74-68(13-15, 15-18, 25-12, 21-23).

Medieșenii au început mai bine jocul și la pauză conduceau cu 33-28. Sfertul trei a fost câștigat categoric de gazde cu scorul de 25-12, ca în sfertul medieșenii să se impună la doar două puncte diferență(21-23). Meciul s-a încheiat cu victoria piteștenilor, care acum au prima șansă pentru a accede în faza următoare a Cupei României.

Mladenovic, cu 21 de puncte, Ivanovic cu 9 puncte și 11 recuperări, dar și Mandache cu 12 puncte și 5 recuperări sunt remarcații din tabăra medieșeană.

Returul sfertului de finală se joacă la Mediaș, în 5 ianuarie 2012.

Vizualizari: 107

2 comentarii

Ruxx

Acum 8 ani

Cei din echipa gaz metanului nu stiu sa joace basket....am fost la meci si pot spune ca sunt cu adevarat niste NEPRICEPUTI. Mai ales Marcel Tenter care spune de pitesteni ca sunt imprevezilibili. Nu spun nu fiindca asa este dar sa fim seriosi....ar trebuie sa se uite la echipa sa si sa vada cat de PROST JOACA !!!! Dar pe el nu il intereseaza de echipa sa....il intereseaza decat de celelalte echipe. El nu stie decat sa comenteze.Tot timpul numai asta face : comenteaza mereu de altii si la el nu se uita al drq gras Pitestenii au meritat sa castige ! Poate mai invata si gazul cate ceva de la ei..... Pe scurt : BRAVO BCM U PITESTI PENTRU VICTORIE !!! si mult noroc in continuare ( nu este valabil si pentru gaz metan )

asteapta

Acum 8 ani

Ruxx, ce mai faci?Ai rabdare prietene de peste munti, se joaca doua meciuri.Nu te mai grabi tu cu aprecierile, cat despre Tenter este campion al Romaniei si ca jucator si ca antrenor.Aveti voi pe acolo asa ceva?