Luni,
18.08.2025
Cer Senin
Acum
14°C

Academia Fortelor Terestre organizeaza, in week-end, o sesiune internationala de comunicari

Timp de trei zile, respectiv în perioada 28 – 30 martie 2013, Academia Forţelor Terestre „Nicolae Bălcescu” din Sibiu va fi punctul central al celei de-a XVIII-a ediții a SECOSAFT 2013.

Sesiunea de Comunicări a Cercurilor Ştiinţifice Studenţeşti cu participare internaţională (SECOSAFT) este o manifestare ştiinţifică structurată pe şapte secţiuni, respectiv ştiinţe militare, securitate şi relaţii internaţionale, management şi economie, drept şi administraţie publică, ştiinţe socio-umane, ştiinţe fundamentale şi tehnice, şi limbi străine.

La această ediţie s-au  înscris 237 de studenţi şi masteranzi din România, Bulgaria şi Cehia, care au elaborat 182 lucrări ştiinţifice. „Tot cu această ocazie, Academia Forţelor Terestre organizează două workshop-uri adresate studenţilor masteranzi, având ca teme , respectiv ”, transmit organizatorii, care vor aranja şi un stand de prezentare a echipamentelor de simulare a operaţiilor militare.

Deschiderea oficială a SECOSAFT 2013 are loc vineri, 29 martie, la ora 9.00, în Aula Academiei.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

1 comentarii

ce minune

Acum 12 ani

internetul , poporul si cetateni , stiu mai mult decit ACADEMICIENI onorifici cu 7 bazgauni pe umar
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus