Duminică,
04.12.2022
Ceata
Acum
3°C

Din giratoriu, direct in curte, prin gard

Sâmbătă dimineață, o șoferiță a intrat direct în curtea unui sibian de pe strada Litovoi Vodă, din cartierul Ștrand, după ce s-a speriat în timp ce parcurgea un sens giratoriu. Martorii spun că femeia a intrat în sensul giratoriu cu viteză, dinspre strada Săcel și a încercat să parcurgă intersecția și să intre pe strada Litovoi Vodă. ”A intrat prea tare, a luat larg curba spre stânga și a intrat cu o roată în bordură. S-a speriat și în loc să frâneze, a accelerat și a intrat în gardul omului. Norocul ei a fost că nu se afla nimeni pe trotuar”, spun martorii. Gardul cu soclu de piatră și ciment a fost distrus complet.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Tag-uri: Litovoi Vodă

Vizualizari: 538

Comentarii

21 comentarii

da

Acum 9 ani

Giratoriul ala de pe Litovoi este cel mai imbecil sens giratoriu cu putinta din tot orasul! Dupa ce ca este inutil, circulatia fiind foarte redusa in zona, este si prost construit cu un ancadrament foarte redus pentru inscrierea in curba. Giratoriu construit ca sa mai fure niste bani publici Iohannis si anturajul lui.
Raspunde

joseph

Acum 9 ani

Asa e, giratoriul e de vina, \'tu-i mama care l-o facut!
Raspunde

@ 2

Acum 9 ani

Da, tu\'i mama lui, ca l-a facut de-a-n p_U-L_E_A!
Raspunde

unu\'

Acum 9 ani

Noroc ca si gardul a fost facut de niste \'\'profesionisti\'\'!Pacat de gladiole..
Raspunde

joseph

Acum 9 ani

@5.15.229.199 Se pare ca nu sesizezi ironia, asa-i? Pai daca o pruasta intra-n gard, e de vina gardul sau giratoriul? A, ca pruasta e divina, aia-i altceva...
Raspunde

da

Acum 9 ani

Ce sa-i faci mai Franz Joseph, nu toti sunt asa subtili ca tine... Raman la parerea ca giratoriul acela este inutil si periculos pentru circulatia rutiera!
Raspunde

unu\'

Acum 9 ani

@5:Am vorbit serios.Daca gardul,mai precis soclul din beton era facut cum trebuie,juna ar fi iesit destul de sifonata din treaba asta!Iar gladiolele arata bine,recunoaste!
Raspunde

joseph

Acum 9 ani

vrei sa spui narcisele... Daţ de unde stii ca juna nu era cam sifonata si la intrare_
Raspunde

unu\'

Acum 9 ani

Mi-ai tencuit gura,recunosc!
Raspunde

joseph

Acum 9 ani

Ti-am tencuit-o ca aia gardu\'...
Raspunde

ULOS

Acum 9 ani

Stau in zona si parcurg \"giratoriul\" zilnic. Acea chestie numita \"giratoriu\" ar trebui sa aiba autorizatie de la politie, cand de fapt ce e acolo e o gaselnita, nu e giratoriu. In alta ordine de idei Politia are mult de lucru, sunt facute parcari la mai putin 5 metrii de intersectii, treceri de pietoni care te forteaza sa ramai in intersectie. Te asiguri ca nu vine nicio masina dar cand te incadrezi sa o iei la dreapta dai de un pieton. O mare prostie, oricum nu intereseaza pe nimeni.
Raspunde

unu\'

Acum 9 ani

@10:Dca esti sas,esti atipic:ai simtul umorului dezvoltat!Daca nu,ai circumstante atenuante!(oricum,cu narcisele ai dreptate,am verificat in atlasul botanic al soacra-mi;gladiolele arata altfel),mult mai altfel!)
Raspunde

inutil

Acum 9 ani

foarte util giratoriul!
Raspunde

joseph

Acum 9 ani

nu-s sas, numa\' ma dau si eu mare... revenind la horticultura, sa stii ca si tu s-ar putea sa ai dreptate cu gladiolele, da\' numai ca astea\'s sub pamant srl, sub forma de bulb neincoltit, la ora asta si s-ar putea ca intr-adevar s-arate bine in ciuda carambolului de deasupra. Altfel, Alle Grüße soacră-tii...
Raspunde

un cetatean

Acum 9 ani

d-lor daca nu este in stare sa gindeasca corect situati si nu este stapina pe comenzile masini , cum a luat carnetul , sa fie dusa la comisie medico-legala pentru a evalua starea de sanatate si mintala , sau este pitipoanca locala .
Raspunde

gogu

Acum 9 ani

ma ce prosti sunteti ....femeia a fost la ciocane ..de-aia se grabea sa ajunga acasa ...la sot
Raspunde

@1-17

Acum 9 ani

toti frustratii si complexatii se trezesc sa posteze comenturi...
Raspunde

@ 17

Acum 9 ani

de la 1-17 te incadrezi si tu, frustratule si complexatule! :))))))
Raspunde

@mai toti fraierii dinaintea mea

Acum 9 ani

macar injurati-va corect gramatical.
Raspunde

@toti fraierii dinaintea mea

Acum 9 ani

sa va bag pùla in beregata corect gramatical !!!
Raspunde