Duminică,
29.11.2020
Ceata
Acum
-1°C

Alegeri in PNL: Mircea Cazan, reales presedinte

14 Iunie 2013 19:50

Fără niciun contracanddiat, deputatul Mircea Cazan a fost reconfirmat de liberalii sibieni în funcția de președinte al organizației PNL Sibiu. ”Au fost prezenți la alegeri 330 de delegați, a fost o atmosferă normală, calmă, civilizată. Așteptăm rezultatul numărării voturilor pentru a afla întreaga componență a Biroului Politic Județean”, a declarat fostul și noul președinte al PNL Sibiu, Mircea Cazan.
La conferința organizației PNL Sibiu a participat și prim-vicepreședintele partidului, Klaus Johannis, dar și fostul ministru al Apărării Teodor Atanasiu. 
La eveniment a luat parte și chiar a avut un discurs, fostul deputat PPDD, actual independent, Iacob Pușcaș.
 
Mircea Cazan, activitate politică:
1999 - 2001 - membru APR
2001 - preşedinte filiala APR, Sibiu
2001 - 2004 - membru în delegaţia permanentă PNL
2001 - 2008 - vicepreşedinte filiala PNL Sibiu
2004 - 2008 - consilier judeţean Sibiu; membru PNL
2008 - prezent - președinte PNL Sibiu, deputat

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

13 comentarii

Magda-Sibiu- Schengen

Acum 7 ani

Securist nenorocit si gretos din Altina !
Raspunde

demos

Acum 7 ani

Democratia din Romania devine din ce in ce mai originala. Se organizeaza referendumuri de al caror rezultat nu tine nimeni seama, \"alegeri\" cu un singur candidat (ghici cine iese?). Ponta a candidat singur la PSD, Crin Antonescu la fel in PNL. In ritmul asta nici nu se vor mai organiza alegeri, se vor pune direct ei intre ei. Ca si pina acum erau de forma, ca n-aveai ce alege. Si cica pe vremea lui Ceausescu nu era democratie...
Raspunde

brrrrrrrrrrrrr

Acum 7 ani

bravo democratia violata de usl............alegeri fara contracandidat.....asta spune totul....rusine ciobane
Raspunde

@3

Acum 7 ani

Lasa ca are tara destui sacali in alta parte ***www.bzb.ro/index.php?page_name=stire_detalii&id_stire=86147
Raspunde

joseph

Acum 7 ani

Io tin minte si ceva de Vatra Romaneasca, PUNR...poate ma-nsel.
Raspunde

john

Acum 7 ani

cine pana mea e si cazan asta am ajuns sa fim condusi de toate scursurile si toti cretinii care pana la revolutie erau muritori de foame si n-aveau in dulap mai mult de 2 plovere roase vai de noi si de tara asta care a fost candva prospera la acesti jegosi penali ar trebui confiscat tot si trimisi ori la parnaie ori la munca silnica la sapa sau la ocna mama lor de criminali
Raspunde

sim patizant

Acum 7 ani

liberali trezitiva, cazan si clica lui va manipuleaza, a reusit sa isi impuna non valorile in conducerea partridului. Voi liberalii sibieni cu adevarat vati lasat casapiti de acest individ fara scrupule , Noi cei care am crezut ca partidul national liberal reprezinta ceva in sibiu, individul a reusit sa va distruga. Vai de noi romani pe mana caror politicieni a ajuns tara.traim mai crispati si mai cu frica ca pe vremea lui ceausescu. Cred ca a venit vremea sa va treziti , dati un semnal ca noi simpatizatntii inca mai credem in voi-liberali cu adevarat, Imnul national ne spune permanent desteaptate romane dar vad ca facem pe invers. Daca acum nu ne trezim sa nu mai speram la nimic decat la existenta nu si la progres. Daca mai sunt liberali, dati un semnal prin comentariile acestui articol.
Raspunde

pentru john

Acum 7 ani

Cind cineva incepe cu \"CINE PANA MEA E SI..\", se vede ca nu stie sa vorbeasca civilizat. Cazan a absolvit facultatea pe vremea lui Ceausescu, cind se intra destul de greu la facultate. Nu a fost membru de partid, pentru ca totdeauna a fost liberal.
Raspunde

pentru sim partizant

Acum 7 ani

Corect gramatical se scrie: \"treziti-va\", \" v-ati lasat\", cred ca multi care scriu comentarii ar trebui sa mai urmeze inca odata scoala generala.
Raspunde

Ilie

Acum 7 ani

@ pentru sim patizant Regretabile greselile gramaticale dar,pe fond,omul are dreptate.........
Raspunde

john

Acum 7 ani

bai asta de la 8 tu ori esti prost de dai in gropi ori nu stii de capul tau tu vorbesti de limbaj civilizat specimenule pe cine intereseaza ce facultate a facut acest retard social si nu te nâmai contrazice singur bouleeeee cum adica nu a fost niciodata membru de partid ci numai liberal pai ce dracu liberalii nu sunt tot un partid handicapatule hai dispari de pe net bolovanule fara creier fa-ne o felatie la toti bloggerii su nu stii ce e aia probabil crezi ca-i o clatita boul puuuuliiii
Raspunde

ULOS

Acum 7 ani

Iarasi nulitatea asta?
Raspunde

liberal

Acum 7 ani

pentru 9. Exista liberali inca...nu intotdeauna ies si in fata, spiritul liberal e viu si asa va ramane!
Raspunde