Vineri,
30.09.2022
Cer Senin
Acum
11°C

Basescu: Johannis este un castig, dar trebuie sa aiba grija cum aranjeaza cu incompatibilitatea

Președintele Traian Băsescu a declarat sâmbătă seară, pentru B1 TV, că intrarea edilului de Sibiu, Klaus Johannis, în Executiv ar reprezenta un câștig pentru Guvernul Ponta. Șeful statului a mai afirmat că formula Guvernului nu a mai fost, de data aceasta, decisă la GRIVCO. "De data asta vine în Guvern fără să fi făcut aranjament la GRIVCO", a declarat președintele la scurt timp după ce a arătat că primarul Klaus Johannis este un câștig pentru Guvernul Ponta însă "trebuie să aibă grijă cum aranjează cu incompatibilitatea"., scrie site-ul hotnews.ro.
Președintele Traian Băsescu se află la Cluj-Napoca unde va lua parte duminică la o dezbatere organizată de Fundația Mișcarea Populară. 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

17 comentarii

Andrei

Acum 8 ani

[Șeful statului e mai afirmat că...] - da..., e mai afirmat, ca de-aia-i sef!
Raspunde

Criticul

Acum 8 ani

Fratee, frateee, la doar cateva randuri scrise, si tot gasim greseli. Vrem sa fie semnate articolele, sa stim pe cine paruim.
Raspunde

Dan Condurat

Acum 8 ani

Redactia, care este scopul postarii acestei imagini a PRESEDINTELUI ROMANIEI ?
Raspunde

@3

Acum 8 ani

BRAVO FRATE TE-AI PRINS ! ESTI SI TU DESTEPT DAR SI CEL CARE A FACUT CAPTURA.
Raspunde

tata

Acum 8 ani

lasane ba cu aprecierile tale de la cluj teai dus la fieful papusarului tau [boc ]s-a faci strategie cum sa-l sabotezi pe ,johannis ba tu esti plin de incopatibilitati vezi de boc ba ca acolo s-a facut deturnari de fonduri masive in perioada cind era papusaru si pupincuristu de servici a guvernului ,vezi la prieteni tai ,berceanu ,videanu ,udrea etc acolo s-a vezi deturnari de fonduri si intrebal pe fostu prim -sinistru boc de s-a intimplat cu diferenta de centura a sibiului finantata din bani dati gratis de UE proiect 32 de km realizat 17 km ,e vorba de 15 km mai putin cam mare tunu
Raspunde

alzara

Acum 8 ani

\"Grivco, etc \"- jalnice scuze ca nu l -a nominalizat P.M. in urma cu 4 ani. Pe cand analiza sansei ratate? Unic responsabil Basescu care azi impreuna cu pd -ul il lauda pe Johannis. Da \"prost \" sa -l critici azi, pe fondul sustinerii populare fara rezerve (exceptand cativa concitadini) , dar atunci, la momentul OPTIM, l -ati sabotat, sabotand de fapt tara. Consecintele se vad.
Raspunde

mesaj

Acum 8 ani

bai poate nu ai inteles mesaju ,trebuie s-a fi atent cind te lauda suspendatu de 8 000 000 de romanii ,nu sti a fost beat s-au traz ca atunci cind mai avea un pic si plingea in 2009 ,cind cu al 2 mandat ,a suflat usurat si a lansat o urare marinareasca ,VAM CIURUIT \' ba asta cum vede unu mai frumos si destept ca el chema ani de la iasov si dna de la cluj,atentie mare ,johannis au pus astia girofarurile pe tine nu te vor ca afla tot romanu ce s-a intimplat cu alea 20 de miliarde de dolari imprumutati in 2010 oentru centuri de siguranta MARE FRUSTRARE LA ACEST INDIVID
Raspunde

baron

Acum 8 ani

De ce nu ati bagat si finalul: \"Prima dată când a vrut să vină premier, îi spusese ta-su mare, turnătorul Voiculescu.\" E monumental!
Raspunde

joseph

Acum 8 ani

Basescu a pierdut partida in 2004 cand in loc sa si-l apropie pe Iohannis, l-a indepartat. La faza asta a fost cumplit de prost.
Raspunde

@ joseph

Acum 8 ani

Vezi, daca nu l-ai consiliat pe Basescu la momentul oportun? Apropo, duminica esti platit dublu ca propagandist sef? Ce faci acuma ca pleca seful tau la Bucuresti? Te ia cu el sa-i mirosi in continuare besinile si obielele sau ramai aici si comentezi, de la distanta, pe presa nationala? Vezi ca sasoaica viceprimar Fodor, care o sa vrea sa ajunga primar, nu plateste la fel de bine ca stapanul cel mare!
Raspunde

joseph

Acum 8 ani

Stai liniștit, fraiere, am deja un post călduț rezervat, muncă puțină, bani mulți, secretară, mașină la scară... <br> Tu ce-o să faci, o să pui mai mult accent pe presa centrală, să încerci să convingi toată țara cât de mult îi urăști pe nemți în general și pe Iohannis în particular?
Raspunde

@ joseph

Acum 8 ani

Iohannis nu-i neamt si este la fel de sas ca si consiliera Fritzmann. Cu presa centrala o sa aiba de furca seful tau, ca acolo nu tine ca la Sighii, cu publicitate la ziar si gata, liniste!
Raspunde

Vm

Acum 8 ani

aici are dreptate Basescu
Raspunde

iuhuuuu!

Acum 8 ani

Presedintele il sfatuieste pe viitorul ministru de interne: \"trebuie să aibă grijă cum aranjează, cu compatibilitatea\". Tara balcanica sau, mai grav, bananiera, unde totul merge pe baza de smecherii si aranjamente!!!
Raspunde

wwww

Acum 8 ani

Se putea să nu-și dea cu părerea și chioru bețiv?a făcut și o declarație cel puțin gravă,citez”johannis este un câștig,dar trebuie să aibă grijă cum aranjează cu incompatibilitatea”,părerea mea e că nu este absolut nimic de ”aranjat”,legea-i lege nu tocmeală,a vrut la interne,să fie sănătos,dar atunci să lase primăria altcuiva,totuși nu m-ar mira deloc ca șmecherii din USL să schimbe ceva pe la legi sau în constituție și să-i facă pe plac klausului,oricum avem o clasă politică de tot rahatul,ei ,politicienii confundând țara asta cu tarlaua mamii lor...bleahhhh.
Raspunde

sarpe

Acum 8 ani

bai ala de la 10 tu aiu numai besini in cap sti era un banc pe timpul sefului tau cu bula ,la intrebat profesoara la scoala cum arata mos craciun ,si bula a raspuns ca un c,u ,r si dai bataie si la urma la itrebat de ce ai spus asta ,pai lam intrebat pe tata ce imi aduce mos craciun si raspunsu a fost un *** ,asa si tu cred ca capul tau emana numai pamint maro si galben ,ba s-a nu te gidesti ca sibiul ramine fara primar sas ,fodor s-au boteeth te bate la primarie de iti merg fulgi asa ca bucurate 2 ani cit mai ai de vataf ca dupa acea vei fi un nimeni ,si dupa cum ati bagat voi tara in rahat de tare nu mas mira ca ,johannis s-a ajunga acolo la cotrocelu ,de unde va transmitea marinaru ,mesaje ,de genu ;s-a traiti bine ,vam ciuruit si condamnarea comunismului ,acum s-a dus la cluj s-a faca strategia de denigrare alui ,johannis ,ba ii este frica se gata ,s-au nu ai vazut pe toarte televiziunile platite de noi cum apare armata de catelusi de la cluj ,arad iasov etc ,si sa-ti dau si nume ,boc ,funeriu ,udrea ,florea ,blaga unu papa ,falcao de la arad si multi alti viitori penali
Raspunde

misa

Acum 8 ani

Cred ca a venit momentul ca presedintele tarii sa fie din provincie si sa obtina procentajul necesar din primul tur.Dl. Johannis v-a fi desemnat presedinte din partea USL-lui si va castiga din primul tur.SUCCES DOMNULE !
Raspunde