Peste 7000 de persoane s-a strâns sâmbătă la începutul mitingului PDL organizat în București. Mitingul are ca punct de plecare piaţa de lângă Ateneul Român, Din Sibiu au plecat 200 de persoane. ”Vom protesta împotriva guvernării iresponsabile, a politicilor falimentare şi a încercărilor USL de a încălca Statul de Drept. USL a demonstrat că nu va putea niciodată să guverneze România spre binele românilor, ci doar în favoarea infractorilor şi a clientelei PSD”, a anunțat vineri președintele PDL Sibiu, Raluca Turcan.
La mitingul PDL participă liderii democrat-liberali Vasile Blaga, Gheorghe Flutur, Anca Boagiu, Monica Macovei, Theodor Stolojan. Mitingul va continua cu un marş către Piaţa Victoriei.
Foto: Arhivă
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Kokos
Acum 2 ore
Sibian
Acum 2 ore
Gabriella
Acum 2 ore
Carcotasul de serviciu
Acum 2 ore
Ipocrizia infinita a ciumei rosii