Joi,
24.09.2020
Partial Noros
Acum
22°C

Si liberalii au sarit Sibiul. Lista PNL pentru europarlamentare

11 Martie 2014 00:24

Niciun sibian nu se află pe lista PNL pentru alegerile europarlamentare, în ciuda afirmațiilor optimiste ale președintelui PNL Sibiu, Mircea Cazan. Acesta spunea în urmă cu două săptămâni că sunt șanse ca Sibiul să propună un nume în primele șapte-opt poziții pe listă. Singurul impediment văzut de liberal era pozibilitatea ca pe listă să apară foștii miniștri ai Guvernului Ponta. Și după cum arată lista, de ce i-a fost frică, nu a scăpat. 
Liberalii au împărțit primele opt poziții de pe listsă pe zone geografice, astfel că fiecare candidat va miza în campanie pe una din cele opt regiuni ale țării. Conform surselor din PNL citate de media centrală, pe primul loc se află Norica Nicolai (regiunea Nord- Vest), iar pe doi Adina Vălean (regiunea Sud) - soția președintelui PNL, Crin Antonescu. Pe trei figurează Ramona Mănescu (regiunea Sud- Est) - soția lui Rareș Mănescu, primarul Secotrului 6, pe patru Eduard Hellvig (regiunea Centru), iar pe cinci Cristian Buşoi (regiunea Vest). Lista continuă cu Renate Weber (regiunea Vest), Mihai Țurcanu (regiunea Nord-Est) - fratele vicepreședintelui PNL Florin Țurcanu și pepoziția opt, Claudia Benchescu (regiunea Est)

Comentarii

9 comentarii

nelu drapelu

Acum 6 ani

asta este sibieni nu se pricep la politica ,noi suntem buni numai s-a votam ,de acea ajunge neica nimeni s-a ne reprezinte [iliesiu ] si rezultatele s-au vazut vi lau bagat pe git psd si ati vazut ce a iesit s-a mai primenit cu un parlamentar ,ba suflati si in iaurt nu bagati la intimplare ,cind a fost vorba de ,johannis ati vazut ce a iesit 3 luni sperietura si teama ,inseamna ca cineva care sifoneaza din sibiu ,ia atentionat pe mitici de la centru [bucuresti] aveti grije ca asa s-a intimplat si in 2000 la alegerile de primar cind necunoscutul ,johannis la batut pe contra candidatul de atunci cu un scor zdrobitor ,63 la 37 si de atunci personaju respectiv a ramas foarte marcat de ii trimite numai mesaje de imbarbatare pe net lui ,johannis cu ghilimelele de rigoare ,daca ajunge acolo s-a gatat la pita ,le da niste batali precum la vesnici candidati la primaria sibiului .adica 90 la suta ,s-au nu vedeti cum a inceput ,manipulatori s-a ne spele creierile cu ,isarescu ,oprescu ,gioana alias pepene si multi alti din cloaca lor de infractori la bani publici
Raspunde

aoleuuuu

Acum 6 ani

nelu drapelu ai timp liber se vede.Mai bine pune burta pe carte, pentru că eşti jalnic ba chiar penibil in scrieri.Serios.
Raspunde

@1

Acum 6 ani

Deconcentratele ...unde-s deconcentratele..hihihihi
Raspunde

alzara

Acum 6 ani

Nu putem propune un sibian abstract. Care consilier local /judetean, parlamentar, ministru s -a remarcat si e regretat! Ce a mai pridus Sibiul dela \"satul cu 6 academicieni \"? Universitatea din Cluj -cu Blaga cu tot - au fost in refugiu. Am avut o mass critica germana (de nivel cultural totusi mediu) care...lipseste ! Valorile locale iau drumul Occidentului, Bucurestiului, Clujului. Mediocritatile -ramanem. Nu suntem centru de gravitatie ci dimpotriva. Locurile goale sunt ocipate de altii mai nefericiti (VL) uneori doar ca rampa de lansare. Ma contazice realitatea ?
Raspunde

drapel

Acum 6 ani

pentru 2 si 3 bai tu nu sti unde s-au dus deconcentratele ,duci in derizoriu lucru pe care tu si ceilanti vinzatori a sibiului te faci ca nu sti ,ba bani sibienilor trebuie s-a ramina pentru dezvoltarea sibiului si judetului ,nu cu bani sibienilor ,s-a facem comarnic -iasovului tau drag cu care esti in cirdasie ,dute bai afabetule si vezi ce inseamna regonalizarea facuta de coardele tale psd ,dute pina la gara si in centru la posta ca apartine de prieteni tai cu care ai facut planuri de anexare a sibiului cit ai primit cota ,si mai nou ai mai vindut o deconcentrata aia de ii spune ANAF , ba te injura oameni aia ca leai donat locurile de munca la prieteni tai si nu putini vreo 1200 de foste locuri de munca ,ce ai spus tu smecheru din tine uns cu toate alifiile cripto -comuniste ,lasa ca johannis a creat 40 000 de noi locuri de munca ,au unde s-a se angajeze ,ba si tie ala care ma trimiti la scoala ,eu sunt un oarecare ,dar tu in lipsa de idee s-a raspunzi ,ma persiflezi ba oaie eu nu traiesc din bani produsi de sibieni ,bai sugativa penala ai luat cinzaca ,de dupa ce perdea dimn multele cafenele din centru sibiului ,transpirat de aburi alcolului imi trimitri imbarbatari s-a ma duc la scoala ,ba eu am vacanta cita scoala ai tu si pupincuristi de serviciu ,cu bani care se cheltuie pe voi rezolva modernizarea si aducerea la civilizatie urbana vreo 3-4 sate ,ca in secolu 21 se traiesta la sate ca acum 200 -300 de ani
Raspunde

@5

Acum 6 ani

Devii din ce în ce mai dobitoc și mai îngust la minte,nu mai ai medicamente ? sau care-i treaba de de te adâncești în agramatisme și cretinisme?ești măcar plătit dublu duminica de herr sau faci și muncă patriotică??schimbă-ți profilul...orientează-te spre alte îndeletniciri gen ciurdar,cioban,holoangăr pe undeva pe la pădure..ceva de genu....că postatul e prea obositor și complicat pt un gibon îngust la minte ca tine.
Raspunde