Joi,
21.10.2021
Cer Senin
Acum
2°C

Vine? Nu vine? N-a venit. Inaugurare fara candidat - Foto

Mesajul PNL și PDL în Sibiu e simplu: sibieni, votați un sibian! Inaugurarea oficială a standurilor de strângere de semnături pentru candidatura lui Klaus Johannis a strâns toată media din Sibiu, mai ales că s-a transmis pe telefoanele ziariștilor mesajul ”va participa și domnul primar Klaus Johannis”. Doar că la fața locului nu au ajuns decât Raluca Turcan (PDL), Mircea Cazan (PNL), Diana Pavelescu (ex-FC, actual PDL) Virgil Popa (PNL) și mulți voluntari de campanie. ”Astăzi dăm startul de strângere de semnături la corturi pentru Klaus Johannis – președinte. Procesul a demarat la începutul acestei săptămâni și suntem recunoscători sibienilor pentru numărul mare care ni se alătură”, a început discursul Raluca Turcan. Mircea Cazan a plusat și a anunțat că  va fi invitat să semneze inclusiv Ioan Cindrea, președintele Consiliului Județean. ”Fac apel la toți sibienii, indiferent de culoarea politică, să semneze pentru Klaus Johannis. A fost un bun primar și un bun administrator pentru toți sibienii, nu a contat culoarea politică. Luni dimineață vom face un demers către președintele Consiliului Județean, ca sibian, să ni se alăture nouă să semneze pentru primarul Klaus Johannis”, a anunțat Cazan.
Au anunțat apoi pe diferite voci că s-au strâns până acum peste 7.000 de semnături și probabil la sfârșitul săptămânii vom trece de peste zece mii de semnături. 

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

25 comentarii

ggg

Acum 7 ani

***www.romaniatv.net/mobi/iohannis-criticat-de-deutsche-welle_166099.html
Raspunde

ggg

Acum 7 ani

Eu cred ca e un fost samsar de copii devenit bandit imobiliar
Raspunde

Gigi Fentă

Acum 7 ani

@ggg: dacă așa crezi tu, înseamna că ești credincios.
Raspunde

vivi

Acum 7 ani

Eu nu cred ca e credincios mai degraba idiot.
Raspunde

KWIL

Acum 7 ani

Pesedisti strang pentru Ponta. Basisti pentru Iohannis.Tot basisti pentru Udrea.Tot basisti penru Macovei.Diaconescu are si el basisti lui. Cine credeti ca strang degeaba?
Raspunde

VAI!

Acum 7 ani

Virgil Popa mai traieste???
Raspunde

Rateu Turcan

Acum 7 ani

....la corturi pentru Klaus Johannis – președinte.!!!!
Raspunde

@ggg

Acum 7 ani

Ba daca tot ai internet, documenteaza-te si tu putin. Vorbele in vant si rahaturile de interviuri facute de Antena 1 (in care influentau intervievatul) nu se pun ca si dovezi.
Raspunde

@ 6

Acum 7 ani

Da, mai traieste si este inca LIBER!!!! DNA nu l-a ajuns.....inca. Posibil sa fie aparat de Petrica Titian cu nevasta care este pe langa Codruta K!!!! Posibil sa fie aparat de verisoara din Bucuresti Bica de fapt amandoua din Fagaras????? Posibil da pana cand? Vom vedea!
Raspunde

@6,@9

Acum 7 ani

Vai.....dar imbecil mai esti,tu centrezi tu dai cu capul...nu ca n-ai avea ceva dreptate dar postezi de pe acelasi IP....fraiere!!!!!!!!!!
Raspunde

Fraierul

Acum 7 ani

Pai nu ma feresc. ama zis eu ca sunt altul ? Am rumegat ca un imbecil ca sa te provoc inteligentule. asa te-am prins !
Raspunde

sibian

Acum 7 ani

Votam KLAUS JOHANNIS. A demonstrat ca se poate la Sibiu . V-a demonstra ca se poate si in tara. Mai ales cu clasa politica.
Raspunde

Gigi Contra

Acum 7 ani

Iohannis 6 case dealer autorizat de copii pentru export nu va fi votat decat de mica lui mafie din Hermannstadt. Pana atunci asteptam ca Baselu s-o dezbrace pe Udrea dupa ce o epileaza .... ))!
Raspunde

@13

Acum 7 ani

LOL!COOL BRO:))))))))))))
Raspunde

visa

Acum 7 ani

sase sasi in sase casi!!!;))
Raspunde

D.N.A

Acum 7 ani

ce cauta Turcana aici la sighi? de ce nu merge la Botosani ,sa-i faca campanie lu sasu acolo!!!!
Raspunde

@13

Acum 7 ani

Draga Gica, probabil Udrea e epilata definitiv dupa un model care ii place nu spun cui ca e persoana importana.
Raspunde

mosu

Acum 7 ani

La corturi ci Iohanis ...... sa nu dati semnatura ptr el ,sa ramana mai bine primar la noi ....turcan cu ceilalti pot sa semneze ptr toti findca ei pdl sant obisnuiti cu falsurile ptr un loc bun si cald
Raspunde

ilie biblioteca

Acum 7 ani

Aia din FDGR voteaza pentru din constiinta. Astia din poza de mai sus, sunt niste farisei, pana acum 2 luni il injurau pe unde apucau pe Klausi, acum ii dau limbi in dos. Cat de ipocrit trebuie sa fii, incat sa faci asta doar din ordin de la partid, impotriva constiintei proprii?
Raspunde

ilie scularie

Acum 7 ani

\"Eu nu vreau ca colega noastră, doamna Raluca Turcan să apară în discuţiile şi întrebările de unde are banii pentru casa de la Mogoşoaia, de unde are bani pentru genţile apărute în fotografii în presa centrală. Doamna Turcan urmează acelaşi scenariu ca şi doamna Udrea\" spuse Cazan. \"Domnul Cazan dă dovadă de un tupeu fără limite. A avea 17 case în proprietate şi a ataca o familie tânără care a luat un credit pe 30 de ani pentru o casă demonstrează o lipsă de caracter greu de imaginat. Nu voi intra în dispută cu domnul Cazan, care de altfel se prezintă ca fiind bărbat, nici pe poşetuţe, nici pe alte teme lipsite de interes pentru sibieni.\" completa madama.
Raspunde

titel

Acum 7 ani

bai ala cu folcloru in singe o tot dai precum cucu citecu mai lasane ca nu suntem toti din tara asta idioti si prosti ,ba legile de adopti nu le-a facut johannis pupicurist comunist aia de ne conduc de 25 de ani rolu lui johanis a fost s-a traduca la o famile in disperare care ne avind ce pune pe masa la copii a ales s-ai dea spre adoptie si nu oeiunda in canada visul tururor tinerilor romanii ,sunt convins ca sunt bine mersi si traiesc o viata normala ,aici daca ramineau erau ori boschetari s-au aurolaci daca esti regatene atit de pasionat de copii dute prin canalele bucurestilor si ia si tu acasa vreo 5 -6 copii disperati cu punga de aurolac la gura si nu mai fa pe iubitoru de copii vinduti ,johannis a avut un rol nesimnificativ a tradus atit restu ,vezi cine a condus tara in ultimi 25 de ani si nu mai da pe goarna folcloru tau de care a inceput s-a rida si copii prescolari dute in prazburgia casele sunt facute de sasi pe care ii tot injuri ,dute ba la tine la casele de *** si trestie ,nu mai polua aeru cu prosteala ta de spalare de creiere ,ca de era adevarat nu mai apuca johannis s-a fie ales primar de 4 mandate ,razboiul tau personal nul transforma in unu national este johannis ingaduitor cu tine ar trebui pe astia care vomitati ticalosi pe televiziunile lui copy -paste s-a va ceara daune morole in citeva zeci de mii de euro s-a va saturati cu folcloru vostru ticalos ,JOHANNIS PRESEDINTE SPRE DISPERAREA CIOCOILOR MANIPULATORI
Raspunde

vasiladi

Acum 7 ani

ride oaia turcana de sibieni ne-a pacalit cu pdlul acum incearca cu pnlul moldovanca de focseni!
Raspunde

@ 21 titel

Acum 7 ani

Distonocalm baiete distonocalm.
Raspunde

james joyce

Acum 7 ani

domnule cazan, doamna consilier local pdl livia sava si doamna consilier local pdl si candidat pdl la primaria sibiu,mariana brunchea la care cort strang semnaturi? acolo ma voi prezenta si eu.
Raspunde

pt.(IP 79.20.117.191)

Acum 7 ani

Vasiladi, dai din goarnă, împins de la spate cu avânt comunist.Subalternii ăstuia: ***www.criterii.ro/index.php/en/national/9637-l-au-vazut-zeci-de-mii-trebuie-sa-il-vada-18-milioane-daca-nu-l-vedeti-nu-aveti-dreptul-sa-votati, îţi plătesc postările?.Apropo, in afară de concurs, Focşani îi totuna cu Botoşani?.Haleşti orice!
Raspunde