Marţi,
24.05.2022
Acum
0°C

Date exit-poll: Ponta - 39, Iohannis - 30

Potrivit unui Exit Poll realizat de ACL, publicat de site-ul hotnews, după datele strânse până la orele 13.00 Victor Ponta are 39%, Klaus Iohannis 30%, Monica Macovei 8%, Călin Popescu Tăriceanu 5%, iar Elena Udrea 4%.  Potrivit datelor obținute de HotNews.ro, Ponta se află pe un trend de scădere, iar Iohannis se află în creștere.

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

9 comentarii

ULOS

Acum 7 ani

La cat de aservita este fituica Turnul Sfatului la PSD e posibil orice.
Raspunde

ghinion werner

Acum 7 ani

Parca legea interzice publicarea datelor exit poll pana la ora 21. Ghinion, Klaus, o sa te bata Ponta si la Sibiu! Sase case in sase saci , doar la un singur sas...
Raspunde

Ponta presedinte

Acum 7 ani

Victor Ponta presedinte! Sasu\'asta ingamfat nu a facut nimic ptr Sibiu si acum o ia peste bot fix de la sibienii lui.
Raspunde

mentalistul

Acum 7 ani

La pontamuie!!!
Raspunde

K.Samuel

Acum 7 ani

Este un scor incredibil de bun. Votantii PSD-ul vor fi votat in proportie de 90-95% pana la ora 14:00, dupa care vor iesi masiv la vot tinerii, votanii de dreapta, in marea lor majoritate. Sunt sanse de 35% Ponta - 34% Iohannis. Iar intr-un asemenea scor, Iohannis va castiga cu siguranta al doilea tur.
Raspunde

ali baba

Acum 7 ani

votazi ponta sa mearga coruptzia mai departe...f bine sa ramana,, tziganiadia ,,ultima in europa...mai bine era ali baba k are numai 40 de hotzi nu 5000 k ponta si ai lui
Raspunde

scor bun

Acum 7 ani

Dacă ăsta e scorul la ora 13.00, Iohannis nu doar că îl prinde din urmă dar îl și bate rău pe Ponta. Exact cum spunea cineva mai sus, simpatizanții PSD se înghesuie la vot până la orele 13-14, apoi ies cei de vârsta a II-a și tinerii care votează total altceva. Fiind în comisie într-una din secțiile de votare din mai 2014 la europarlamentare, în momentul în care am numărat cam o treime din voturi, adică partea de sus a cutiei (aproximativ orele 17-21), Mircea Diaconu conducea detașat cu vreo 60 de voturi, multe ”no-name”-uri aveau câte 6-7 voturi, vreo 10-15 voturi erau nule (adică vot de protest) iar PSD, PNL, PDL aveau fiecare câte 3-4 voturi. Desigur că pe măsură ce ne apropiam de mijlocul urnei și partea de jos voturile sunau cam așa: PSD, PNL, PSD, PNL, PSD, PSD....
Raspunde

sorin

Acum 7 ani

Pt. 3:fraiere!sau esti chir prost.
Raspunde

RR

Acum 7 ani

Un guvern inapt care nu este in stare sa organizeze niste alegeri.S-au format cozi enorme si in tara dar mai ales in strainatate. Asa ceva nu este posibil. Si te mai miri cand auzi ca vreau sa conduca tara cand nu sunt in stare sa printeze niste amarate de foi A4. RUSINE! ROMANI LUATI ATITUDINE!
Raspunde