Joi,
09.02.2023
Ceata
Acum
-19°C

Klaus Iohannis le-a urat sibienilor Sarbatori Fericite din Piata Mare. FOTO / VIDEO

Președintele ales Klaus Iohannis, împreună cu soția sa, a participat în această seară la concertul special de Crăciun dedicat lui de către Ambasada Italiei la Bucureşti şi Institutul Italian de Cultură din România. Concertul a avut loc în această seară, de la ora 19.00 și a fost găzduit de fosta biserică iezuită - actualmente Biserica parohială romano-catolică "Sf. Treime” din Sibiu. 
 
"A fost un concert extraordinar de frumos. Sunt foarte bucuros și fericit că am reușit să ajung la Sibiu la acest concert", a spus Iohannis după terminarea concertului. După ce le-a urat sibienilor Sărbători Fericite, în caz ca nu mai ajunge acasă până la Crăciun, Iohannis a părăsit Piața Mare. 
 

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Comentarii

16 comentarii

alzara

Acum 8 ani

Atmosfera (muzicala) cu afevarat europeana :Bach Albinoni, Rossini. Orga si trompeta. In contrast cu Indoa de pa Bretter.
Raspunde

joian klaun

Acum 8 ani

va pleaca tatucul, pe cine mai pupincuriti, mai flacai? hăi, hăi, hăi!
Raspunde

alzara -povestim,

Acum 8 ani

nu pupinetc. Impresionant : concertul afost dedicat de catre Institutul Cultural al Italiei \"si celor un milion de romani care locuiesc, muncesc si platesc impozite in Italia \" .
Raspunde

miha

Acum 8 ani

O sansa deosebita pentru cei care vor sa lucreze ca operatori online, part-time (3 ore pe zi) si la domiciliu. Castiguri de 300 de dolari lunar! Trebuiesc doar cunostinte minime de utilizare a calculatorului si conexiune la Internet..Oferta este foarte serioasa.Pentru detalii trimite info la adresa ***
Raspunde

SantaClaus

Acum 8 ani

Go klaus go ....la bucale...si nu mai hai ,penibil mai esti cu ranjetul tau si cu toti SPP-ISTII dupa tine ,bleah.
Raspunde

ion

Acum 8 ani

nu uita de maricuta dom presedinte
Raspunde

padar

Acum 8 ani

ba pupincur esti tu si frustrasti vostri ,ba bulucea .pleaca s-a scoata tara din ***u ala mare ca au bagaro pupincuristi pe care i-i susti tu si ofticosi vostri .s-au nu ai observat ca s-a facut transferu este tot din speta luiu .johannis [astrid fodoe ] asa ca puneti pohta in cui ,ca nu are nici o sansa unu de al vostru [psd ] ca nom fi atit de fraieri s-a votam stagnarea dezvoltari sibiului cum s-a votat la judeteana in 2012 ,acum asta de i-i spui tatuc are grija ca tu si alti detrtactori ca tine s-a nu mai saboteze marile proiecte a-le sibiului ,ai grija s-a nu-ti bata in loc de mos craciun ,dna la usa
Raspunde

@@@

Acum 8 ani

Face cu mana ca Ceausescu! Doamna iar e cu cracii goi! Chiar nu-si da seama ca nu asa trebuie sa se imbrace o doamna indiferent ca este prima doamna sau a doua , a treia? O fi aratand bine cu atata dans si masaj, dar are 54 de ani! Cine se crede? Cher?
Raspunde

@8

Acum 8 ani

Buna ,asta cu Cher de Sighii...sa mai si radem la cafeiul de dimineata cu noul cuplu prezidential,din profesori anonimi si mediocri ...la Cotroceni...asta da salt demn de Guiness Book!:)))))
Raspunde

@9

Acum 8 ani

.((((: !!
Raspunde

joseph

Acum 8 ani

Da\' chiar așa, o hăhăiala sănătoasă face cât zece beșini puturoase, unde mai pui că-ți defragmentează neuronul până sclipește ca unul nou. Dar ce folos, că nu mai e încă unul să-l admire. Hă,hă, hă...
Raspunde

@joseph

Acum 8 ani

Dle Joseph, chiar v-ati pierdut simtul umorului? Lasati neuronul in pace ca e unul singur si se supara si ala si pleaca si cu cine ne mai duelam pe acest forum?! Inca nu va spun sarbatori fericite ca sigur ne mai intersectam!
Raspunde

@alzara

Acum 8 ani

Mare intelectuala de talie europeana esti!
Raspunde

@3

Acum 8 ani

In loc sa le dedice concerte celor care muncesc in Italia, mai bine i-ar trata omeneste, nu ca pe sclavi. Halal! Concerte le trebuie lor? Un pic de respect si omenie, nu concerte-evenimente mondene de care sa profite unii...
Raspunde

vm

Acum 8 ani

bine ca se scapa orasul de el si de ea ,o rusine ce s-a intimplat in acest oras de 14 ani incoace ,cultul personalitatii caracteristic dictatorilor ,
Raspunde

wd

Acum 8 ani

Neaparat trebuia sa apara ROGOJINA.
Raspunde