Vineri,
12.09.2025
Innorat
Acum
19°C

Scoala altfel la Sibiu: activitati cu elevii in institutiile din oras

În săptămâna 6-10 aprilie elevii vor scăpa de cursuri, pentru că aceste zile vor fi dedicate activităților educative extracurriculare și extrașcolare, în cadrul programului numit „Școala altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!”.

În această săptămână programul „Școala altfel: Să știi mai multe, să fii mai bun!” se va desfășura în conformitate cu orarul special aprobat de conducerea fiecărei unităţi de învăţământ preuniversitar.

„În unităţile de învăţământ preuniversitar din judeţul Sibiu în săptămâna “Școala altfel” se vor desfăşura activităţi educative în parteneriat cu ULBS, Biblioteca Astra, Asociaţia „Aleg”, Poliţia, ISU, Jandarmeria, Crucea Roşie şi alte ONG-uri”, spun reprezentanţii Inspectoratului Şcolar Judeţean Sibiu.

Programele unităţilor de învăţământ din judeţul Sibiu pentru „Săptămâna altfel” pot fi vizualizate pe site-ul www.isjsibiu.ro.

Foto: alba24.ro

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Vizualizari: 554

Dorina Nitu

de Dorina Nitu

Social
Telefon:
0742 381 305

Comentarii

0 comentarii

Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus