Luni,
21.06.2021
Partial Noros
Acum
16°C

PNL Sibiu susține criterii de exigență maximă pentru politicieni

PNL Sibiu susține criterii de exigență maximă pentru politicieni

Liberalii sibieni susțin în unanimitate criterii de exigență și integritate pentru prezența în funcții publice și participarea în alegeri. Anunțul a fost făcut de copreședintele PNL Sibiu, Raluca Turcan, astăzi, în cadrul unei conferințe de presă. ”Conducerea Națională a PNL a decis demararea unei analize interne. În urma acestei analize, PNL își va defini deciziile politice concrete pe care le va lua la solicitările societății. PNL Sibiu a fost prima organizație care a răspuns în unanimitate, la această decizie a Biroului Permanent Național. Partidele politice trebuie să țină cont de așteptările pe care oamenii le aude la clasa politică. Nu considerăm că politicul este incompatibil cu profesionalismul, trebuie doar ca partidele să caute oamenii buni din partide, să îi încurajeze și promoveze, iar funcțiile publice să fie ocupate de acești oameni profesioniști și integri”, a declarat deputatul PNL.

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

11 comentarii

Nicolaw

Acum 5 ani

Integritate la voi ??? Cu neagu ??? Never idiotilor !!!tinerii capabilii de la voi nu ii cunoaste nimeni si profesionistii n-au loc de voi hiene batrane plecati toti acasa !!
Raspunde

Nicolaw

Acum 5 ani

Integritate la voi ??? Cu neagu ??? Never idiotilor !!!tinerii capabilii de la voi nu ii cunoaste nimeni si profesionistii n-au loc de voi hiene batrane plecati toti acasa !!
Raspunde

mihai

Acum 5 ani

"Nu considerăm că politicul este incompatibil cu profesionalismul". De accord! Sunteti profesionisti in ale minciunilor!
Raspunde

Adrian

Acum 5 ani

Fără o clasă politică integră și profesionistă s-a dus visul de a avea o țară prosperă. Democrație înseamnă și politicieni, fără partide și politicieni nu se poate. Nu-mi plac comentariile negative și aruncatul cu noroi în oamenii cinstiți care încearcă să facă ceva.
Raspunde

M

Acum 5 ani

Toți le susțin înainte de alegeri....de asemenea , toți uita , dupa alegeri
Raspunde

nicolae

Acum 5 ani

ar fi cazul ca Raluca sa mearga impreuna cu sotul acasa sa isi vada de copil si de viitorul acestuia , viitor care depinde de sinceritatea si bunul simt politic de care vor da dovada cei doi parinti care spun ca sunt corecti si responsabili.
Raspunde

Emilia

Acum 5 ani

Oamenii precum dl Cindrea, condamnat penal nu mai au ce căuta în politică! Dna Turcan are dreptate, trebuie promovati profesioniștii si oamenii integrii. din păcate acestia nu prea vor să aibă de-a face cu politica, iar cei care fac acest pas, fie nu sunt promovati fie se compromit. Acesta este tristul adevăr! Salut decizia dnei deputat si ii doresc mult succes sa reușească!
Raspunde

John

Acum 5 ani

Bine că am scăpat de Ponta!
Raspunde

Batrânu Sas

Acum 5 ani

Turcan si Cazan rima paguboasa din politica sibiana.Lasati tinerii si profesionistii adevarati sa avanseze daca vreti performanta nu mai latrati voi mai ales Cazan 16 case vrei sa plece Cindrea sa ramai tu si cu Neagu .de la voi cel mai ok e Marcel Luca
Raspunde

lola

Acum 5 ani

Are dreptate! Ne trebuie oameni corecti si competenti. Politicienii patatio trebuie sa faca un pas spre casa si pensie. Ceva trebuie schimbat in tara noastra si trebuie sa incepem de la varf. Turcan a punctat chiar bine...sper sa se tina de cuvant!
Raspunde