Sâmbătă,
18.09.2021
Parțial Noros
Acum
19°C

Petiție pentru susținerea Guvernului Grideanu: peste 100 de sibieni au semnat

Petiție pentru susținerea Guvernului Grideanu: peste 100 de sibieni au semnat

Din cele peste 13.000 de semnături adunate în aproximativ 20 de ore de petiția ”Susținem Guvernul Grindeanu”, puțin peste 100 sunt ale unor oameni care au declarat Sibiul drept oraș de reședință.

Petiția a fost inițiată în seara zilei de joi, iar numărul total al semnăturilor date la ora redactării acestui material era de 13.404. ”PSD a câștigat alegerile într-un mod corect, cu un vot masiv. În această lună de guvernare, Executivul a exercitat puterea în mod legitim, în spiritul și litera Constituției. Noi spunem fiecărui român: îndrăzneşte să crezi că viitorul tău este aici, acasă. Obiectivul PSD este să avem mai mulţi români în clasa de mijloc. Fiecare cetăţean şi fiecare familie care munceşte din greu trebuie să aibă şansa de a face parte din clasa de mijloc, adică să aibă o slujbă bine plătită, acces la o educaţie de top, servicii medicale de calitate şi bani pentru a-şi permite o vacanţă pe an, în familie. PSD vrea să readucă România pe creştere şi să ridice nivelul de trai al românilor pentru a face parte din clasa de mijloc”, este textul care însoțește petiția.

Tot până la ora redactării acestui material, 101 sibieni au semnat. ”De ce vrem să stricăm ceva care începe să meargă? Susțin acest guvern! ”, scrie utilizatorul Ligia Birț, în ultima semnătură înregistrată ca fiind din Sibiu. ”Semnez pentru că sunt alături de guvernul ales și pentru că vreau să rămână acolo pe poziție cu curaj și să nu se lase intimidat de strada manipulată. Felicitări și multa stimă!”, scrie și Adriana-Ioana Papadopol. ”Nu sunt de acord în integralitate cu modul în care ați procedat, dar din punctul meu de vedere sunteți la acest moment cea mai bună soluție pentru România”, semnează și Tudor Sfârlog. ”Consider că guvernul Grindeanu este unul absolut legitim, care are posibilitățile și aptitudinile necesare pentru a îmbunătăți nivelul de trai al fiecăruia dintre noi. Cred în viziunea Partidului Social Democrat și cred că această viziune poate fi dusă la îndeplinire doar cu sprijinul populației, o populație educată, cu bun simț”, scrie și Marek Pruteanu-Popescu. Aproximativ o treime dintre semnatari au decis să nu își afișeze numele pe internet. Textul petiției și semnăturile lăsate la aceasta pot fi consultate aici

Traian Deleanu

de Traian Deleanu

Investigații, Administrație
Telefon:
0740 039 148
E-mail: traian[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

28 comentarii

Diversitate

Acum 4 ani

Fiecare are dreptul la opinie nu? Cum noi iesim in strada, altii sustin PSD-ul. Fiecare cu parerea lui, buna, rea asta este. Trebuie sa invatam sa respectam si opiniile altora, chiar daca nu ne convin sau nu sunt corecte(asta cu corectitudinea e in genere subiectiva). PS Sunt la slujba, nu ma injurati ca nu sunt la protest :)
Raspunde

Qvo vadis

Acum 4 ani

Cred ca esti bugetar, de aia poti sa postezi in timpul serviciului, daca erai la privat munceai
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

mda

Acum 4 ani

voi, cretinii societatii, mergeti si munciti cu ziua! va interzic categoric orice forma de opinie
Raspunde

Qvo vadis

Acum 4 ani

Este o petitie cu o tema falsa, in strada se cere abrogarea ordonantei, se incerca ducerea subiectului pe o pista falsa, sa guverneze, dar sa o faca corect si nu cu legi in interesul lui Dragnea..
Raspunde

Prostestez

Acum 4 ani

Dar de petitia impotriva acestor HOTI care a strans 64.600 de semnaturi nu spuneti nimic? Cenzura in presa e apanajul PDSistilor. Gresesc? Aici petitia pentr confirmarea cifrei cerem_abrogarea_oug_132017_de_modificare_a_codului_penal
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

TALIDA RUNCU

Acum 4 ani

Domnule Traian Deleanu va stiam un om integru. Va rog nu va lasati influentat de manevre politice! Cu stima ,Talida Runcu!
Raspunde

Eugen

Acum 4 ani

Tribuna "sustine guvernul" care-l va gratia pe nea Ilie,patronul lor. Daca vor semna toti puscariasii si rudele lor (daca-i vor acasa) se vor strange cateva sute de mii de semnaturi. Improbabil, desi problema e pusa fals, pe cotite.
Raspunde

ToTo

Acum 4 ani

Și eu susțin actualul guvern, chiar dacă nu-mi convine. Spre deosebire de hipsteri eu am fost la vot astfel ca respect votul majorității. A-și demonstra pentru independenta Ardealului, oricum doar aici sunt proteste masive, haideți sa ne mobilizam pentru un tel mai înalt, nu pentru niște ordonanțe care nici măcar nu sunt asa de groaznice.
Raspunde

Wtf

Acum 4 ani

Normal ca il sustii.., Daca scrii cu "a-ti " nu poti fi decat psdist, toti care au mai multe de 2 clase sunt de dreapta!
Raspunde

Wtf

Acum 4 ani

"A-si " demonstra... Mai bine ai termina clasa a doua...
Raspunde

Sibian

Acum 4 ani

Orice pas înapoi e groaznic...
Raspunde

e-manuela

Acum 4 ani

Buna! Nenea, orice pas inapoi, te scuteste de un picior in cur!...
Raspunde

ioan

Acum 4 ani

ori ce pas inapoi nu te scutste de e--uela.
Raspunde

e-manuela

Acum 4 ani

Buna! Nenea nielucu, depinde care ti-e ordinea prioritatilor!...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Un sibian

Acum 4 ani

Petitii online unde pot sa semneze toti postacii oligofreni!! Nu mersi, va astept in strada, sa va adunati voi, astia care vreti sa sustineti ordonanta mizerabila!! Sa vedem daca vin 100 de scelerati infecti!! Aaaa, si sa spuneti si cat va da pentru prezenta: 50 de lei pentru derbedei, 30 pentru catei!! Sa nu va uitati petardele!! Pana atunci, noi suntem 25.000 in fiecare seara!!
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

un oligofren

Acum 4 ani

pe acelasi principiu ti-as putea raspunde ca acum 2 luni au fost alegeri. Unde ati fost? 25000 cu catei nu?
Raspunde

Teo

Acum 4 ani

Sustinerea pentru un partid nu se face on-line ci la vot.Asa este intr-o democratie, ale carei principii de baza uneori sunt ignorate de catre unii politicieni,in functie de interesele de moment .
Raspunde

xyz

Acum 4 ani

pt.coruptii care sustini acesti corupti sunteti vasuti pe toate planetele numai este ca pe timpul lui Ceausescu.
Raspunde

O puturoasa

Acum 4 ani

Cine i-a oprit sa iese in strada. Dar ce treaba este ca guvernul sa organizeze oamenii la Bucuresti? Vreti sa stiti cine ne organizeaza pe noi? DRAGNEA cu toate minciunile pe care le spune. Hotia voastra unirea noastra .Nu ne mai jigniti si noi putem si nu vrem sa ajungem sa ne certam din cauza unor hoti .Am protestat pasnic si o sa facem la fel pana clasa politica va intelege ca NOi nu mai vrem coruptie.
Raspunde

mama mare

Acum 4 ani

Se vede ca nu stiti nimic . Guvernul tehnocrat ce a facut ?Nimic Guvernul PDL ce a facut ? A taiat pensii si salarii . Daca voi vreti salarii mai mari asta sa va de-a patronii . Daca nu va platea nu ati fiti iesit in strada . Ce numai aveti discoteci sa mergeti ? Rusine sa va fie . O intrebare mai am ce a facut PNL pentru Sibiu ? Doar ei conduc . Nimic .
Raspunde

Wtf

Acum 4 ani

Suditule tu esti?? Gheorghe ..
Raspunde

anonim

Acum 4 ani

Esti bugetar? Iohannis si Soros dau salarii mult mai bine decat Dragnea.
Raspunde

Magda

Acum 4 ani

Grindeanu a fost nevoit sa abroge OUG 13 iar acum da din colt in colt,cum sa scape basma curata onoarea psd = ciuma rosie ! Inima nu-i bate pentru cetatenii invingatori din strada, ci pentru colegii lui de partid corupt!
Raspunde

anonim

Acum 4 ani

PSD a influentat si stricat/corupt de-a lungul timpului toate partidele.
Raspunde