Președintele interimar al PSD Sibiu, Bogdan Trif, susține că prin cele 109 proiecte din județ, cuprinse în Programul Naţional De Dezvoltare Locală (PNDL) II s-a demonstrat că social-democrații se țin de cuvânt. ”Am demonstrat încă o dată că ne ţinem de cuvânt şi ne onorăm promisiunile faţă de sibieni. Guvernul PSD face indiscutabil ceva concret şi direct pentru judeţul Sibiu, şi în speţă pentru comunităţile de aici. Este evident faptul că aceste finanţări nu s-au acordat preferențial, nu au fost făcute diferenţieri între culoarea politică a primarilor, iar necesităţile concrete ale comunităţilor au fost prioritare. Pentru că noi, chiar şi atunci când facem politică, o facem în interesul oamenilor”, susține Bogdan Trif într-un comunicat de presă.
Liderul social-democrați spune că implementarea proiectelor ține de acum doar de aleșii locali. ”Acum totul depinde doar de aleşii locali, care trebuie să implementeze la termen proiectele aprobate. (…) Eu le urez succes şi îi asigur că vor găsi la noi tot sprijinul pentru a îmbunătăţi traiul cetăţenilor din comunităţile pe care le conduc”, se mai arată în comunicatul transmis de preşedintele interimar al PSD Sibiu.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: PSD , Bogdan Trif , proiecte , Pentru Sibiu
Vizualizari: 3340
Ultimele comentarii
Acum 3 ore
R
Acum 3 ore
Emil
Acum 3 ore
Newman
Acum 4 ore
Newman
Acum 4 ore
C