Joi,
29.09.2022
Cer Senin
Acum
17°C

S-a instalat nocturna pe Municipal FOTO

S-a instalat nocturna pe Municipal FOTO

Aseară s-au făcut primele probe cu nocturna care a fost instalată pe Stadionul Municipal, cu ocazia meciului de Cupa României dintre FC Hermannstadt și FCSB.  Meciul se va disputa de la ora 18:30 și va fi transmisă în direct de Digi Sport 1.

Nocturna instalată pe Stadionul Municipal a fost închiriată doar pentru acest meci, iar prețul estimat de presa sportivă este de aproximativ 40 de mii de euro.

(Foto: Digisport)

MmViNjhhNjAxZjg4ZWM2YzdkZTFhNTg0NWM=.thumb MjdhZjMwODhmM2Q0MTViMzI5ZmM2ZDMyZTYzOQ==.thumb MDEwMWE2ZGNjODQwMTZjNjQ4NDhkZWI2NmE=.thumb

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.
Descarcă aplicația de aici: https://tsfatului.app.link/download

Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube

Alin Bratu

de Alin Bratu

Politic
Telefon:
0745 590 991

alin[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

17 comentarii

Babu

Acum 4 ani

Ce tara si mai ales ce oras..... Mai bine dam banii pe inchiriat decat sa avem noi asa ceva.
Raspunde

altul

Acum 4 ani

Daca ramanea Nicu Ceausescu la sibiu, aveam cel mai modern stadion! Tabela electronica inainte de 89... ohoo ce vremuri! ce vremuri! Echipa in prima liga! Meci de nationala cu Italia la sibiu! D-zeule, ce timpuri am prins acolo ca si copil... nu credeam ca acela va fi apogeul fotbalului sibian, al infrastructurii sibiene! INCREDIBIL!
Raspunde

Misu

Acum 4 ani

O aveti pe kovesi si johanis
Raspunde

Fetele crochetele

Acum 4 ani

Noi militam pentru construirea de piste de biciclete in tot orasul si pentru amenajarea de tarabe cu pandispan!
Raspunde

lilu lilu crocodilu

Acum 4 ani

corect. Si pentru pista de skateboard de 1 milion de euro
Raspunde

mihai

Acum 4 ani

Astia care vin sa joace cu Hermanstadt sunt impiedicatii care se fac de ras in Europa? Campionat pentru cocalarii spargatori de seminte. Cel mai bine se vede calitatea fotbalului romanesc cand ies echipele noastre (sau nationala) in Europa.
Raspunde

Misu

Acum 4 ani

Nu mai bibe comentezi tu biliard de ex??? Ca la mistouri nu va intrece nimeni... Pai de ce nu sunt si celelalte echipe la nivelul stelei??? Ea se duce si joaca cu lazio in europa si vine acasa si joaca cu chiajna...pai ce competitivitate sa ai??? Dar dati din gura ca atat stiti...
Raspunde

o sugestie

Acum 4 ani

cu asa noctura te faci de ras la tv .. lumea a 3 a
Raspunde

altul

Acum 4 ani

Desteptarea, aia cu "vrem spitale", sau ati ramas inzapeziti la Turnu Spart?
Raspunde

Elvira Smarandachescu

Acum 4 ani

La Sibiu ne permitem orice cheltuiala, o ducem si traim BINE!!! Bani sunt c.acalau peste tot!
Raspunde

baba

Acum 4 ani

Cum sa dai 40000 euro pe inchirierea unor reflectoare. Pai alea din imagini sa le cumpere si tot nu costa banii aia! Sunt curios a cui e firma "disponibila" sa inchirieze beculetele!
Raspunde

Gol

Acum 4 ani

Din respect fata de public ar fi trebuit sa amanati totusi meciul, dar nocturna nu va permite. Probabil multi suporteri nu se vor mai prezenta la meci dat fiind frigul de afara. Ati putea macar permite accesul la urmatoarea partida celor care au ramas cu biletele, asa ca idee, ar fi un gest frumos din partea clubului.
Raspunde

LUK

Acum 4 ani

In Germania,la o comuna de 13.000 locuitori,au astia 3 terenuri innierbate toate cu nocturna!!! Daca taranii de aici au putut sa "planteze 6 stalpi" si sa agate in varf cate un reflector...romanii nu pot? Care o fi dificultatea?
Raspunde

rosu

Acum 4 ani

LUK, cine crezi ca o montat nocturna aia din comuna cu 13000 de locuitori si cu trei terenuri innierbate? Nu tot romanii? In Germania, numa romanii ce mai lucra, ca restu stau prin birouri.
Raspunde