Sâmbătă,
18.09.2021
Parțial Noros
Acum
19°C

VIDEO-Bărbat aproape mușcat și doborât de un urs, pe Transfăgărășan

VIDEO-Bărbat aproape mușcat și doborât de un urs, pe Transfăgărășan

Un videoclip realizat pe partea din județul Argeș a Transfăgărășanului arată cum un bărbat a fost aproape să fie atacat de ursul pe care vrut să-l hrănească.

Un tânăr a fost la un pas să fie sfâşiat de un urs care cerşea mâncare la marginea drumului, în apropiere de Cetatea Poienari din judeţul Argeş. El se apropie nepermis de mult de animal, în timp ce filmează ursul cu telefonul mobil.
Imaginile au devenit virale în mediul online.  În clip se vede cum bărbatul se apropie nepermis de mult de animal, încearcă să-i dea ceva de mâncare în timp ce filmează ursul cu telefonul mobil.Animalul se sperie, încearcă să-l muşte pe bărbat şi e la un pas să-l doboare la pământ.

Vezi video pe Digi24.

Stefan Dobre

de Stefan Dobre

Administrație
Telefon:
0724 605 815

Comentarii

9 comentarii

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Vasile Trihenea

Acum 2 ani

Ahaha ce reactie de hipster efeminat! Banuiesc ca s-a urcat apoi pe trotineta electrica si a zbughit-o cu 15 kmh, fara sa polueze, spre casa unde a plans toata noaptea....
Raspunde

S

Acum 2 ani

@vasile trihenea Știm cu toții ca cocalarii sunt asa, nu hipsterii.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Vasile Trihenea

Acum 2 ani

Poate n-ai vazut clipul, hipstere! Gonadele ii lipsesc, ca si tie!
Raspunde

S

Acum 2 ani

Foarte tari ăștia de la digi, auzi ca ursul "cerea de mâncare la marginea drumului". Ăștia-s din aceeași specie cu ala care i-a dat de mâncare, au impresia ca înțeleg ursii. Doamne...
Raspunde

Dracu

Acum 2 ani

Ha ha. Zici ca s-au tampit oamenii rau de tot in tara asta. Abia astept sa vad un prost de asta mancat de urs. Se mai duc din prosti pe lumea ailalta...
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Vasile Trihenea

Acum 2 ani

Poate n-ai vazut clipul, hipstere! Gonadele ii lipsesc, ca si tie!
Raspunde

lex_al

Acum 2 ani

intreb asa pt un prieten. ma gindeam sa merg cu bicicleta impreuna cu ai mei copilasi respectiv sa ii trag dupa bicicleta pe drumurile de munte. se pare ca acesti indivizi mi-au cam luat bucuria asta pt ca sunt prea cretini sa inteleaga ca sunt animale salbatice. nu imi permit sa mai merg cu bicicleta din siplu motiv ca sunt f lent iar ursul ma cam prinde. intrebare cine merita glontul, ca dora nu vreau sa impusc animalul? o zi buna. ps...autoritatiile nu se pot sesiza? cretinii astia nu risca nimica?
Raspunde

Iooo

Acum 2 ani

Daca-l "manca" ursul pe dobitoc, probabil ursul era apoi impuscat sau eutanasiat, deh, a atacat "babuinul". Asa se intampla cand "pantofarii" ajung la munte. Dupa ce inveti fiarele cu mancare "moka" si cu przenta omului, sa nu te mai miri ca vine ursul la plimbare prin zonele locuite. In cazul de fata cel mai bun lucru era selectia naturala sau sa fie impuscat..... nu ursul sa fie impuscat!
Raspunde

ion

Acum 2 ani

Bărbat aproape mușcat și doborât de un urs, in filmare nu apare sa fie muscat sau doborat "cretinul ala in 2 picioare". Cum vine asta aproape muscat si doborat? Nu l-a muscat dar la doborat nu? :)) Titlu de 2 lei. pentru a scrie un articol nu iti trebuie prea multa minte.
Raspunde