Weekend-ul acesta ne rezervă o serie de evenimente dintre cele mai diverse. Cei care își doresc să profite de seara de vineri pentru a ieși în oraș să danseze, pot face acest lucru în localul La Strada. Totodată, iubitorii de artă teatrală au la dispoziție mai multe spectacole din care pot să aleagă în următoarele zile. BC CSU Sibiu dispută o nouă partidă, acasă, împotriva celor de la BCMU FC Argeș Pitești.
Vineri, 10 ianuarie
Înainte de orice altceva, trebuie să vă opriți pe la Pizza by Tango și să alegeți unul din preparatele lor, pentru a vă asigura că seara va fi una perfectă indiferent de ce alte planuri mai aveți. Pregătită cu ingrediente de o calitate superioară, pizza de la Tango din Piața Mică este cu siguranță cea mai delicioasă din zonă. Și nu o spunem doar noi:
Copiii vor face astăzi experimente cu gheață, vor învăța să facă zăpadă artificială, vor face bulgărași dulci ninși cu cocos, dar și omuleți de marshmallow pictați cu ciocolată și decorați după bunul plac. Toate acestea se vor întâmpla în cadrul atelierului organizat între 17:30 și 18:30, la Family Place Caffe din Șelimbăr. Costul unui atelier este 35 lei.
În această seară, de la ora 19, la Teatrul Național Radu Stanca revedem spectacolul Oscar și buni roz” de Diana Fufezan, o adaptare după cartea lui Eric Emmanuel Schmitt. Prețul unui bilet este 15 lei întreg și 10 lei redus.
Două ore mai târziu, în Imperium îi ascultăm pe cei Acoustic Band - Moldovan Adrian (Moldo-Voce,Tobe&Cahon), Cornel Lepădatu (Acoustic&Electric Quitar) și Lionel Ciorogariu (Bass&Double Bass). Rezervările pot fi făcute la numerele de telefon 0369 454 690 și 0745 391 481.
Toygun, Adub, cata.lin și Hog mixează de la ora 22 în Aqua Club. Intrarea este 10 lei, iar accesul în locație se va face doar începând cu ora anunțată.
În La Strada Caffe, de la ora 22:30 dansăm pe ritmuri latino. Bachata, Salsa și Kizomba sunt stilurile de dans care vor asigura buna dispoziție și energia care vor ține cu siguranță până târziu în noapte. Biletul de intrare este 10 lei. Informații găsiți AICI.
Sâmbătă, 11 ianuarie
Dimineața la prima oră familiile pornesc spre Arena Platoș, acolo unde are loc tradiționalul „Family Race”. Înscrierea este gratuită, iar regulamentul și programul le găsiți pe pagina de Facebook a evenimentului.
La Teatrul GONG micuții pot să participe la atelierul de creat povești, denumit „Măști de poveste”. Atelierul are loc de la ora 10, iar o oră mai târziu copiii pot să urmărească spectacolul „Povestea celor trei purceluși care sunt patru”.
BC CSU Sibiu și BCMU FC Argeș Pitești dispută o nouă partidă în Sala Transilvania, de la 16:45. Găsiți informații pe pagina oficială de Facebook a echipei sibiene.
Serile de folk alături de Florin Thomits revin cu un concert deosebit programat pentru sâmbătă seara, de la ora 21. Evenimentul are loc în Imperium, iar rezervările se fac la numerele de telefon 0369 454 690 și 0745 391 481.
Cei care mai au chef de puțină zăpadă și de un party inedit pot să se întoarcă la Arena Platoș unde, începând cu ora 21, are loc un disco night cu Dex, Shorty și FunkyDrop. Intrarea este liberă.
Duminică, 12 ianuarie
Prima parte a zilei ne-o petrecem la DOJO – Centrul de Arte Marțiale și Culturi Orientale, unde este pregătit un workshop de yoga terapeutică. Evenimentul este susținut de Manish Bhatia, un indian specializat tocmai pe această ramură a yoga. Pentru participarea la întreg evenimentul trebuie să plătiți o taxă de 100 lei. Mai multe informații găsiți AICI.
Teatrul Național Radu Stanca prezintă din nou tributul către Maria Tănase, „Mărie, Mărie!”. Duminică de la ora 19 spectacolul va putea fi urmărit pe scena teatrului sibian, iar intrarea este 10 lei sau 5 lei bilet redus.
Programul integral al Teatrului Gong poate fi accesat pe website-ul dedicat, iar programul Teatrului Național „Radu Stanca”, de unde pot fi achiziționate bilete, este aici.
Programul filmelor care rulează la CineGold, multiplexul din Promenada Mall Sibiu, poate fi consultat aici. Filmele care rulează la Centrul Cultural Ion Besoiu sunt disponibile pe pagina de facebook a instituției, în timp ce programul Cinematografului ARTA poate fi consultat mai jos.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: Sala Transilvania , Piața Mică , Teatrului Gong , Radu Stanca , Arena Platoș , La Teatrul , Diana Fufezan , Teatrul Naţional Radu Stanca , Argeş Piteşti , Aqua Club , Teatrului Național , Maria Tănase , La Strada , Promenada Mall Sibiu , Centrul Cultural Ion Besoiu , Cornel Lepădatu , Family Race , Arte Marțiale , Eric Emmanuel Schmitt , Lionel Ciorogariu , Florin Thomits , Culturi Orientale , Double Bass , Electric Quitar , Family Place Caffe , Manish Bhatia , În La Strada Caffe , Acoustic Band , Moldovan Adriana
Vizualizari: 2731
Ultimele comentarii
Acum 2 ore
Mircea
Acum 2 ore
Carmencita
Acum 2 ore
Eu
Acum 2 ore
Emil
Acum 3 ore
Turist