Miercuri,
20.01.2021
Innorat
Acum
-3°C

Trei aeronave cu muncitori sezonieri au plecat din Sibiu, în ultimele două zile

Trei aeronave cu muncitori sezonieri au plecat din Sibiu, în ultimele două zile

Trei aeronave operate de Eurowings și Condor au plecat de pe Aeroportul Internațional Sibiu, în ultimele două zile, cu muncitori sezonieri, către Germania.

Potrivit reprezentanților Aeroportului Internațional Sibiu, ieri a avut loc o cursă aeriană cu o aeronavă a cărei capacitate maximă este de 189 locuri, către Nurnberg, Germania. Muncitorii au plecat de la Sibiu în jurul orei 10 și au ajuns la destinație două ore mai târziu.

De asemenea, astăzi au fost programate pentru zbor alte două aeronave, cu o capacitate de 150 de locuri fiecare, operate de Eurowings, care au plecat către Karlsruhe și Nurnberg, prima la ora 13 și cea de-a doua la ora 17.

 

Vizualizari: 6123

Cristina Bălău

de Cristina Bălău

Eveniment, Cultură 
Telefon:
0770 962 946
E-mail: cristina[at]turnulsfatului.ro

Comentarii

17 comentarii

ochiu de la cucuvea

Acum 9 luni

Așa, și ?
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Mircea

Acum 9 luni

Mama lor de nenorociti PNL-isti, noi stam in casa si murim de foame si daca iesim luam amenzi si pe altii ii inghesuie in autocare si avioane si ii duc la munca de sclavi in tari unde e Covidul in floare. Trece Corona si ne ocupam noi de voi, abia asteptam sa vina Turcan si PNL Sibiu sa ne ceara votul, o sa vada ei ce-o sa le dam.
Raspunde

Ciuciu

Acum 9 luni

nu mori tu de foame, iti da PSD-ul malai si ulei
Raspunde

@Mircea

Acum 9 luni

Astia nu au ce manca,istetule!PSD-istii tai au ras totul!Doar cretinilor le-a mai ramas cate un os de ros!
Raspunde

dancp2

Acum 9 luni

pestele de la cap se impute
Raspunde

Cineva

Acum 9 luni

Îi obliga cineva ?!?
Raspunde

Erlkonig

Acum 9 luni

voua, la aia 10% rosii din Sibiu, nu vi-l cere, sunteti neglijabili
Raspunde

marius

Acum 9 luni

emigrantii din Siria inca nu s-au acomodat cu activitatile agricole.
Raspunde

Comentariu ascuns din cauza ratingului negativ. Dacă totuși doriți să citiți comentariul, click aici.

Pt PNL

Acum 9 luni

PNL-istilor va vedem zilnic la Tv cum iesiti si ne spuneti sa stam in casa si la cumparaturi sa stam la distanta. Acum ca va luati comisioanele din munca romanilor care pleaca dincolo nu mai e Covid 19 in Romania? Nu se mai contamineaza si mor oamenii daca ii inghesuiti ca pe sardele ? Dansati voi pe bolnavi si morti acum dar trece el Coronavirusul si iesim noi din case ! Va bagam noi pe voi la izolare aveti un pic de rabdare
Raspunde

Erlkonig

Acum 9 luni

Si ia zi, ma nea caisu, cum ii izolati? Sa mai radem un pic. Daca vrei, ca exemplu concret, cum il izolezi matale pe Berbecaru? :)
Raspunde

2cents

Acum 9 luni

Se vor si intoarce de acolo. Sa speram ca vor aduce inapoi doar banii, nu si virusul... Aplicam dubla masura la nivelul cel mai inalt si e foarte posibil sa platim scump asta
Raspunde

Tu

Acum 9 luni

Eu
Raspunde

Tu

Acum 9 luni

Va deranjează statul în casă pesedistilor nu mai puteți fura?
Raspunde

///

Acum 9 luni

La SparAnghela?
Raspunde

xxx

Acum 9 luni

oamenii sunt nevoiti sa plece sa cistige un bani datorita politice facute de PSD in ultimii ani.
Raspunde