O mașină care participa pa Raliul Sibiului, competiție ce se desfășoară în aceste zile la Sibiu, a ars în totalitate, anunță reprezentanții ISU Sibiu. Din fericire nu au fost semnalate victime, membrii echipajului reușind să iasă la timp. Urmează să se stabilească din ce cauze a izbucnit incendiul.
Pompierii sibieni anunță intervenția la un incendiu izbucnit la un autoturism, participant la Raliul Sibiului. Potrivit acestora, două echipaje de pompieri militari din cadrul ISU Sibiu care asigurau măsurile de prevenire și apărare împotriva incendiilor la Competiția Raliul Sibiu au intervenit de urgență pentru localizarea și lichidarea unui incendiu izbucnit la un autoturism angrenat în concurs.
Incendiul s-a produs în zona de pădure a stațiunii Păltiniș.
„Intervenția promptă a salvatorilor alături de membrii SVSU Sibiu, punct de lucru Păltiniș, a condus la lichidarea incendiului în scurt timp”, spun pompierii.
Din fericire, nu au fost semnalate victime, echipajul reușind să iasă din mașină la timp. Cauza probabilă de izbucnire a incendiului se află în curs de stabilire.
Sursa foto: Arhiva TS
Urmăriți-ne pe Instagram / Facebook / YouTube
Tag-uri: echipaj evacuat , masina care luat foc , Sibiu , pompieri , Raliul Sibiului , participanti ,
Vizualizari: 1694
Ultimele comentarii
Acum 53 minute
Emil
Acum 1 oră
Sandokan
Acum 1 oră
Sibian
Acum 1 oră
VasileMarculescu
Acum 1 oră
Cosmin