Un bărbat domiciliat în comuna Brădeni a sunat în această dimineață la Poliție, în jurul orei 09:30, pentru a anunța moartea fiului său în vârstă de șase ani.
Ajunși de urgență la adresa indicată, polițiștii au găsit corpul copilului decedat întins pe un pat.
”La data de 4 februarie a.c., în jurul orei 09:30, prin apel 112, un bărbat din localitatea Brădeni a sesizat I.P.J. Sibiu cu privire la faptul că fiul său, în vârstă de 6 ani, este decedat”, au confirmat pentru Turnul Sfatului reprezentanții Inspectoratului de Poliție al Județului Sibiu.
Din primele informații, se pare că trupul copilului ar avea urme de violență, însă este prea devreme pentru a se trage vreo concluzie legată de cauzele morții. În aceste condiții, tatăl băiatului a fost primul audiat.
”De îndată, a fost constituită o echipă de cercetare formată din polițiști de investigații criminale și criminaliști, care, sub directa coordonare a unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Sibiu, s-au deplasat la locuința indicată, unde, într-o cameră a locuinței, pe un pat, a fost găsit trupul neînsuflețit al unui copil, în vârstă de 6 ani, fiul apelantului.
În prezent, tatăl copilului este audiat cu privire la cele constatate de echipa de cercetare”, mai spun polițiștii din Sibiu.
Trupul copilului a fost preluat și transportat la Serviciul de Medicină Legală Sibiu, pentru efectuarea necropsiei și stabilirea cauzelor decesului.
Cauza a fost preluată de Parchetul de pe lângă Tribunalul Sibiu, efectuându-se cercetări, în vederea stabilirii situației de fapt și încadrării juridice a faptei, pentru aplicarea măsurilor legale în consecință.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Nemo
Acum 1 oră
Valentino Versace
Acum 1 oră
Nemo
Acum 1 oră
Nemo
Acum 1 oră
Hermannstadt