Luni,
03.10.2022
Ploi Scurte
10°C

Chindia – Hermannstadt 1-1. Sibienii sunt pe locul 4: ”Mă bucur pe jumătate, dacă și câștigam mă bucuram pe deplin”

AFC Hermannstadt a terminat la egalitate 1-1 primul meci în deplasare din actualul sezon al Ligii 1 de fotbal.

Scorul a rămas blocat din minutul 9. Sibienii au marcat primii, după ce au marcat în minutul 2 de către Alexandru Oroian. Jucătorul a  reacționat rapid la o minge respinsă de adversari în propriu careu și a marcat pe lângă portarul advers.

”Mă bucur pe jumătate, dacă și câștigam mă bucuram pe deplin. A fost un meci de luptă”, a declarat după meci sibianul Alexandru Oroian.

Târgoviștenii au egalat repede, în minutul 9, după ce Daniel Celea a înscris cu o lovitură de cap din interiorul careului, făcând imposibilă intervenția portarului Ivanov.

Pentru sibieni urmează două meciuri acasă, cu FC Botoșani, lunea viitoare, iar apoi, sâmbătă, 6 august, cu FC Voluntari.

AFC Hermannstadt ocupă locul 4 în clasament, după două etape, cu golaveraj pozitiv, 4-1.

Citește și: Discurs manifest după meci: ”S-au făcut două luni de când nu sunt plătit. Nu vreau să se ajungă în situația în care să spunem că la noi e bine așa, pentru că la alții e mai greu”

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.