Marți,
28.10.2025
Parțial Noros
Acum
5°C

Tânăr de 17 ani, reținut de polițiști după ce ar fi furat dintr-o casă 1.000 de euro și 1.200 de lei

Tânăr de 17 ani, reținut de polițiști după ce ar fi furat dintr-o casă 1.000 de euro și 1.200 de lei

Un tânăr în vârstă de 17 ani a fost reținut de polițiștii sibieni și este cercetat penal pentru furt calificat.

„La data de 24 aprilie a.c., polițiștii Secției de Poliției Rurală Șelimbăr au reținut un tânăr în vârstă de 17 ani, din Șura Mare, cercetat penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat. În fapt, tânărul este bănuit că, în cursul zilei de 20 aprilie a.c., ar fi pătruns într-un imobil de pe raza localității Hamba, de unde ar fi sustras suma de 1.000 de euro și 1.200 de lei,” transmit marți reprezentanții IPJ Sibiu printr-un comunicat de presă remis Turnul Sfatului.

Față de persoana în cauză s-a luat măsura reținerii pentru 24 de ore, pe bază de ordonanță, urmând a fi prezentată unității de parchet competente în vederea aplicării unei măsuri preventive.

Cercetările sunt continuate la nivelul Secției de Poliției Rurală Șelimbăr, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Sibiu.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Comentarii

1 comentarii

Till Eulenspiegel

Acum 2 ani

Se pare ca scapi mai usor daca furi casa cu totul...
Raspunde
Anuleaza raspuns

Lasa un comentariu

Toate comentariile sunt moderate înainte de postarea pe site, pentru a elimina limbajul agresiv de pe această platformă. Mulțumim. Adresa ta de email nu va fi publicată.

Sus