O femeie beată a pierdut controlul mașinii pe care o conducea și a lovit mai multe vehicule parcate. Incidentul rutier a avut loc vineri seara, în jurul orei 21, anunță luni reprezentanții IPJ Sibiu printr-un comunicat de presă. Evenimentul s-a soldat cu pagube materiale.
„La data de 27 octombrie a.c., în jurul orei 21,00, în municipiul Sibiu, în timp ce conducea un autoturism pe strada Ludoș, o sibiancă în vârstă de 53 de ani a pierdut controlul direcției de deplasare și a acroșat mai multe autoturisme parcate,” transmite sursa citată.
Testarea alcoolscopică a conducătoarei auto a indicat un rezultat de 1,04 mg/l alcool pur în aerul expirat, femeia fiind însoțită la o unitate medicală pentru recoltarea probelor biologice.
În cauză, la nivelul Biroului Rutier Sibiu, s-a deschis un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere sub influența alcoolului.
În weekendul care tocmai s-a încheiat, 27 - 29 octombrie, polițiștii sibieni au constatat 11 infracțiuni la regimul rutier. De asemenea, au fost reținute 47 de permise de conducere, au fost retrase 22 de certificate de înmatriculare și s-au aplicat 512 sancțiuni contravenționale, în valoare de 141.000 de lei.
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 2082


Ultimele comentarii
Acum 1 oră
Newman
Acum 1 oră
Alex
Acum 1 oră
No Name
Acum 1 oră
Unu
Acum 2 ore
@Ron