Maria-Lăcrămioara Șchiopotă, șefă de promoție a specializării Asistență Socială, în 2023, și Iulianca Giurgiu, angajată a Direcției de Asistență din cadrul Primăriei Sibiu, sunt finaliste ale Galei asistenților sociali din țara noastră.
Maria-Lăcrămioara Șchiopotă a ajuns în finala pentru titlul de „cel mai bun asistent social debutant”, iar numele Iuliancăi Giurgiu se regăsește între cele 15 desemnate pentru „Premiul pentru asistentul social din domeniul protecției persoanelor vârstnice şi îngrijirii la domiciliu”.
Nominalizările au fost făcute în cadrul Galei naționale de excelență în asistență socială, ajunsă a zecea ediție și în cadrul căreia câștigătorii vor fi anunțați cu ocazia evenimentului programat pe 19 martie, la Ateneul Român. „Gala Națională a Excelenței în Asistență Socială este un eveniment organizat de către Colegiul Național al Asistenților Sociali ce îşi propune să promoveze performanţa în domeniul social. Gala este evenimentul în care asistenţi sociali din întreaga ţară, autorităţi, jurnalişti, sărbătoresc realizările profesiei de asistent social pentru a transmite un mesaj cu privire la conştientizarea contribuţiilor din domeniul social şi nevoia acţiunilor ulterioare”, arată organizatorii.
Pentru desemnarea câștigătorilor, voturile de susținere din partea publicului contează în proporție de 25%. Sesiunea de voturi on-line se va închide la ora 00:00 a zilei de 26 februarie.
Cei care vor să o susțină pe Maria-Lăcrămioara Șchiopotă cu un vot on-line o pot face aici
Cei care vor să o susțină pe Iulianca Giurgiu cu un vot on-line o pot face aici
Sursa fotografiilor: Facebook / Maria Schiopota / Giurgiu Iulianca
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: gala nationala a excelentei in , doua sibience ajus finalele ga , iulianca giurgiu , maria lacramioara schiopota , Premiul Asistentul Social
Vizualizari: 3753
Ultimele comentarii
Acum 2 ore
Rob
Acum 2 ore
Barosanu
Acum 2 ore
Emil
Acum 2 ore
Nobody
Acum 2 ore
D.M.