Luni,
20.05.2024
Partial Noros
24°C

Alex Chipciu explică îmbrâncelile de la finalul meciului cu Hermannstadt: ”Dani Coman mi-a zis că m-am bucurat ostentativ. (...) Orice fault era doar la ei”

La finalul meciului dintre FC Hermannstadt și U Cluj jucătorii celor două echipe au intrat într-un conflict și au fost despărțiți cu greu de oficiali. Arbitrul Marcel Bîrsan a eliminat două rezerve de la ”U” Cluj, pe Mitrea și Pițian.

Sibienii au reclamat faptul că golul egalizator al clujenilor a fost marcat în minutul 7 de prelungire, în timp ce arbitrul Marcel Bârsan a arătat doar 6 minute, la finalul celor 90.

Imediat după, Alex Chipciu (34 ani) a explicat ce s-a întâmplat și vine cu o altă variantă. Fotbalistul ardelenilor susține că a fost înjurat de un angajat de la FC Hermannstadt, pe care l-a întâlnit în trecut și la CFR Cluj, relatează Digi24.

”La final? S-au umflat mușchii pe un angajat de la FC Hermannstadt, care a fost la CFR Cluj. Nu vreau să mai zic nimic. I-am dat atenție. M-a înjurat când am trecut pe lângă bancă. Mi s-a părut incredibil. Probabil s-a pompat puțin la sală și s-au umflat mușchii pe el.

Am vorbit apoi cu Dani Coman și mi-a zis că m-am bucurat ostentativ. M-am bucurat pentru că au fost multe trageri de timp. Orice fault era doar la ei, pentru noi nu era. Am stat șase minute și s-a jucat unul. Normal că mă enervez!

În fine. Ăsta e fotbalul. Băiatul ăsta care m-a înjurat să își antreneze și creierul nu doar mușchii!”, a declarat Chipciu, la flash-interviu.

FC Hermannstadt și ”U” Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, duelul din etapa a treia a play-out-ului SuperLigii.

Ianis Stoica a deschis scorul în minutul 31, iar Daniel Popa a restabilit egalitatea, cu un gol superb, în minutul 90+7.

Sursa foto: Captură video / Digi24