Un bărbat de 76 de ani, cetățean străin, a fost acroșat de un autoturism în timp ce traversa regulamentar strada Nicolae Iorga din municipiul Sibiu. Potrivit Poliției, accidentul s-a produs din cauza neacordării de prioritate de către un șofer sibian în vârstă de 61 de ani.
La fața locului au intervenit echipajele medicale SMURD, iar victima, care a suferit un traumatism cranian, a fost transportată conștientă la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Județean Sibiu.
Traficul nu a fost afectat de eveniment, iar polițiștii continuă cercetările pentru a stabili toate circumstanțele accidentului.
Foto: Arhiva Turnul Sfatului
Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Tag-uri: accident pe trecerea de pieton
Vizualizari: 2043
Ultimele comentarii
Acum 3 ore
Emil
Acum 3 ore
Emil
Acum 3 ore
Jorj
Acum 3 ore
Serios?
Acum 3 ore
Agariciul