Vineri, la Aria Rooftop, a avut loc o întâlnire de lucru între reprezentanții Aria Sibiu și Inspectoratul Școlar Județean Sibiu, având ca obiectiv analiza progresului proiectului "Ora de Sport în Apă" și conturarea unor noi inițiative menite să sprijine activitatea sportivă a elevilor și cadrelor didactice.
Evenimentul a debutat cu o prezentare detaliată a rezultatelor primei jumătăți a anului în cadrul "Orei de Sport în Apă", proiect desfășurat în colaborare cu Primaris Sibiu, Inspectoratul Scolar Judetean Sibiu si școlile sibiene.
Datele colectate au evidențiat un răspuns pozitiv din partea unităților de învățământ, cu un procentaj semnificativ de participare din partea elevilor. În urma acestui bilanț, au fost propuse strategii de optimizare pentru urmatorul an scolar, astfel încât impactul inițiativei să fie și mai puternic.
Foto: Aria Sibiu




Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).
Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi
Vizualizari: 1727


Ultimele comentarii
Acum 4 ore
Olguța Crăcănici
Acum 4 ore
Ouțele, tablourile, industria și canalele la Dunăre
Acum 4 ore
Ghita
Acum 4 ore
Emil
Acum 4 ore
NFilip