Vineri,
15.08.2025
Cer Senin
Acum
19°C

Vinotopia revine la Apoldu de Sus cu vinuri, delicii culinare și spectacol

Vinotopia revine la Apoldu de Sus cu vinuri, delicii culinare și spectacol
Vinotopia la Apoldu de Sus

Apoldu de Sus devine, din nou, destinația ideală pentru iubitorii de vin, gastronomie și muzică, odată cu revenirea festivalului Vinotopia – Festival cu savoare, care va avea loc sâmbătă, 9 august.

Evenimentul promite o experiență completă, combinând degustări de vinuri atent selecționate, preparate culinare speciale și momente artistice variate, într-o atmosferă relaxantă, dedicată tuturor celor care vor să se bucure de un final de săptămână memorabil.

Pe scenă vor urca nume cunoscute din zona artistică și folclorică, precum:

- Mariana și Adriana Anghel

- Delia Stanciu și Formația

- Costi Dumitru

- Ansamblul Folcloric „Purtata Secașelor”

- Palatul Copiilor Sibiu

- Fanfara Neppendorfer Blaskapelle

Participanții au posibilitatea de a accesa o zonă VIP, unde vor beneficia de servicii all inclusive – vinuri de calitate ,mâncare delicioasă si live cooking ! Rezervările se pot face la numărul de telefon 0729 500 689.

Accesul general la festival este liber, iar organizatorii îi încurajează pe toți cei interesați să participe și să se bucure de o zi specială , în compania vinului bun și a muzicii de calitate.

„Vinotopia nu este doar un festival despre vin, ci o celebrare a comunității, a gustului autentic și a bucuriei de a fi împreună. Ne dorim ca fiecare participant să plece cu o amintire frumoasă, un pahar de vin bun în suflet și dorința de a reveni. Vă așteptăm cu drag la Apoldu de Sus, să descoperiți savoarea locului și ospitalitatea noastră!” — Roland Blaj, reprezentant Domeniul Apoldium
 
„Festivalul Vinotopia reflectă spiritul viu și ospitalier al zonei noastre. Prin acest eveniment susținem nu doar cultura vinului, ci și producătorii locali, tradițiile și comunitatea care ne reprezintă cu cinste . Invit cu drag toți sibienii și oaspeții noștri să descopere frumusețea Apoldului de Sus, implicarea oamenilor locului și produsele autentice născute aici, în inima Secașelor.”— Ioan Troancă, primarul orașului Miercurea Sibiului

Vinotopia este un eveniment realizat cu sprijinul Primăriei Miercurea Sibiului, în parteneriat cu Domeniul Apoldium și Grosspold.

Abonează-te la canalul de WhatsApp al Turnul Sfatului pentru a afla în timp real știrile relevante de la Sibiu: accesează linkul de aici și apasă opțiunea Follow (Urmăriți).

Dacă ți-a plăcut, distribuie articolul și prietenilor tăi

Sus