Miercuri,
05.10.2022
13°C

Al saselea meci fara infrangere pentru Gaz Metan

Gaz Metan Mediaş a remizat aseară 1-1 cu Gloria Bistriţa, în deplasare la Bistriţa. Elevii lui Pustai se află la al şaselea meci consecutiv în care au părăsit terenul neînvinşi. Prima repriză nu a început excelent pentru gazişti, aceştia fiind conduşi încă din minutul 5 printr-un şut al lui Keita. Oaspeţii au încercat prin Bud şi Munteanu să aducă golul egalării însă fără speranţă, iar finalul primei reprize a aparţinut tot gazdelor, care au fost la un pas de a face 2-0. În repriza a doua, jocul medieşenilor a început să se îmbunătăţească considerabil. Cel care s-a remarcat şi în prima repriză, Munteanu a ratat însă şi de această dată. Situaţia s-a schimbat însă în minutul 69, când Silvăşan a adus golul egalizator printr-o execuţie cu capul din 6 metri. Pentru Gaz Metan au evoluat: Buchta, Nohai, Fl. Lazăr, Z. Markovic, Hoban - Al. Munteanu, Todea , Eric (Buzean `79), P. Pîrvulescu (Dudiţă `51) -Silvăşan, Bud ( Cigan `46). Următoare partidă a Gazului va fi cu Poli Iaşi, pe teren propriu, sâmbătă, de la ora 18:00.

Ai fost martorul unui eveniment care crezi că ar merita să fie prezentat în ziar?
Folosește modulul de sesizări din TS App, aplicația de mobil Turnul Sfatului, iar noi vom prelua și aprofunda subiectul.