Marţi,
07.12.2021
Ceata
Acum
1°C

Gheorghe Roman, deputatul copy-paste: Imi cer scuze!

Deputatul PD-L, Gheorghe Roman, și-a cerut astăzi scuze pentru textul copiat de pe internet, pe care și l-a asumat și l-a citit în plenul Camerei Deputaților. ”Îmi cer scuze pentru situația creată, nu am scris eu personal acea declarație, însă a trebuit să mi-o asum în fața ziariștilor, atunci când am fost întrebat de el, pentru că documentul avea semnătura mea”, a declarat astăzi, în cadrul emisiunii ”Pulsul Adevărului”, de la Antena 1 Sibiu, Gheorghe Roman.

Deputatul a povestit că textul cu pricina,”comentariu legat de Programul "Renaşterea satului românesc"”, citit de deputat în plenul Camerei Deputaților a fost scris de fapt de o consilieră din cadrul instituției. A fost asumat de el în momentul în care a fost sunat de ziariștii de la Turnul Sfatului, pe motiv că îi purta semnătura. ”Aș fi putut cere sancționarea consilierei pentru că a copiat acel text, însă nu am făcut-o. Vă garantez însă, că nu va mai scrie declarații politice, nici pentru mine, nici pentru colegii mei din grupul PD-L”, a mai spus Roman.

Comentarii

13 comentarii

ULOS

Acum 11 ani

Esti un deputat VARZA, ipocrit. Vei ramane deputatul COPY/PASTE pe viata. Esti un mincinos, normal ca nu ai scris tu ca nici macar sa copiezi nu erai in stare. Astia ne conduc pe noi, tara de lumea a treia.
Raspunde

NINA

Acum 11 ani

IMI VINE SA PLANG. MANANC SI PLANG.
Raspunde

Luthe

Acum 11 ani

minti de rupi cum ca ai fi vegetariana. iete in poza de ieri cu noi doi, cam ce tii tu in gura? imagebam.com/image/2c07f876280543
Raspunde

NINA

Acum 11 ani

CE LEGATURA ARE CU SUBIECTUL TRATAT IN ZIAR? NU VAD, NICI UNUL... CHESTIA CU MANCATUL ERA O FIGURA DE STIL, MA INTELEGI?
Raspunde

Gigi

Acum 11 ani

Oricum te-ai de umplut "CACAO"(de fapt de altceva) asa ca ......
Raspunde

diana

Acum 11 ani

normal ca il denigrati ,dar recnoasteti ca o faceti pt ca se leaga de betivul de neamtu si de frumoasele taropa si secretara
Raspunde

am inteles relu

Acum 11 ani

vrei si tu? sau nu mai ai?
Raspunde

relu..sunt

Acum 11 ani

DIANA IMI CER SCUZE IN PRIMUL RIND,SUNT UN DOBITOC FIINDCA VORBESC ASA CU O FEMEIE..DE ACCEEA MI SE MAI SPUNE SI BOU.CE SA-I FAC NU AM CEI SAPTE ANI DE ACASA, SI AI DREPTATE CU ASTIA DOI CU NEAMTU SI CU SECRETARA ..CU TAROPA NU STIU DAR CEILALTI DOI..BEAU PE RUPTE SI INCA IN PRIMARIE OAMENI BUNI..CHIVAS REGAL II PLACE DOAMNEI..NEAMTU,ORICE DE LA CARMOL-LA VERDE DE PARIS.MA MIR CUM DE NU A APARUT INCA ..IONEL,CUM NU-L STITI ? ZIARISTUL PLATIT DE NEAMTU, IONEL DOMNISOARA- IONEL GIRNOD,II PLAC BAIETII STIATI?,,ORICUM EU RELU SUNT UN OM DE DOI BANI DACA AM AJUNS SA JIGNESC FEMEILE,,VA DATI SEAMA CA SUNT UN IDIOT,,,CE PROST---CRESCUT SUNT
Raspunde

RELU

Acum 11 ani

AM UITAT CEVA ,AS VREA SA MA CASTREZ...SA NU MAI POT FACE COPII..AS SCAPA LUMEA ASTA DE RATATI,,NU?
Raspunde

Valer

Acum 11 ani

Ce deputat e asta care nu e capabil sa scrie singur o declaratie iau si bani frumosi ptr astfel de magarii? desigur! astia ne conduc! majoritatea sunt asemeni acestui deputat COPY PASTE...regret ca sunt contemporan cu astfel de specimene!
Raspunde

relu ..pt valer

Acum 11 ani

CA ESTI UN DOBITOC NU REGHRETI....DE FAPT TU NU ..NOI REGRETAM....BOULE
Raspunde

wiYnMrfKfMdt

Acum 10 ani

Gheorghe roman deputatul copy paste imi cer scuze .. Great idea :)
Raspunde

jzvkMyXlrAt

Acum 10 ani

Gheorghe roman deputatul copy paste imi cer scuze .. I like it :)
Raspunde